>

Pėsčiasisasmuo, esantis kelyje ne transporto priemonėje, taip pat važiuojantis neįgaliųjų vežimėliu, riedučiais, riedlente, paspirtuku be variklio, vedantis dviratį, mopedą, motociklą, traukiantis (stumiantis) rogutes, vaikišką ar kitokį vežimėlį. Pėsčiuoju nelaikomas kelyje dirbantis asmuo.

Pėstieji, judėkite tik :

  • šaligatviais;
  • pėsčiųjų takais;
  • pėsčiųjų ir dviračių take TIK PĖSTIESIEMS SKIRTA PUSE;
  • o ten kur nėra šaligatvio ar pėsčiųjų tako – kelkraščiu;

Kai aukščiau paminėtų gatvės elementų nėra – viena eile važiuojamosios dalies pakraščiu.

Kelkraščiu ar važiuojamosios dalies pakraščiu VISADA judėkite PRIEŠ TRANSPORTO PRIEMONIŲ JUDĖJIMO KRYPTĮ !!!!

Jei kelkraščiu arba važiuojamosios dalies pakraščiu važiuojate neįgaliųjų vežimėliais, vedatės motociklą, mopedą, dviratį, traukiate (stumiate) rogutes ar vežimėlį, privalote judėti TIK VIENA EILE IR TIK TRANSPORTO PRIEMONIŲ JUDĖJIMO KRYPTIMI.

Judėdami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies pakraščiu arba ten stovėdami tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, privalote turėti šviečiantį kitiems eismo dalyviams matomą žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą.Traukiamas (stumiamas) platesnis kaip 1 m vežimėlis turi būti su atšvaitais: kairėje vežimėlio pusėje iš priekio – baltu, o iš galo – raudonu.

Kaip teisingai užsisegti atšvaitą:

atšvaitas juostelė dedamas ant DEŠINĖS rankos, aukščiau riešo. Atšvaitas su virvele žiogeliu segamas prie viršutinio drabužio juosmens aukštyje (atšvaitas turi kabėti automobilio žibintų aukštyje, t.y. 50-80 cm. aukštyje nuo žemės paviršiaus). Patariame atšvaitą prisisegti DEŠINĖS pusės kišenėje ant virvelės ir einant tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui jį iš kišenės ištraukti. Švytruodamas atšvaitas (iš abiejų pusių) atspindi keliu važiuojančių automobilių žibintų šviesą. Turint du atšvaitus antrasis tokiu pat būdu tvirtinamas kairėje pusėje.

Į kitą važiuojamosios dalies pusę privalote eiti (judėti) tik pėsčiųjų (taip pat požeminėmis ir esančiomis virš kelio) perėjomis, o kur jų nėra, – sankryžose pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją. Neperženkite pėsčiųjų perėjos ribų. Kai matomumo zonoje pėsčiųjų perėjos ar sankryžos nėra, leidžiama eiti (judėti) stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tik įsitikinus, kad eiti (judėti) saugu.

Įžengti į važiuojamąją dalį leidžiama tik po to, kai įvertinate atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikinate, kad tai saugu.

Vietose, kur eismas reguliuojamas, privalote vadovautis šviesoforais su pėsčiųjų simboliu, o kai jų nėra, – transporto šviesoforų signalais.Užsidegus žaliam šviesoforo signalui, prieš įžengdami į važiuojamąją dalį – apsidairykite ir įsitikinkite, kad tai saugu.

Prieš įžengdami į važiuojamąją dalį ir eidami ja, turite vengti bet kokių veiksmų (naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis ir panašiai), kurie atitrauktų jūsų dėmesį nuo aplinkos ir eismo situacijos kelyje stebėjimo ir trukdytų įsitikinti, kad eiti saugu.

Artėjant specialiajai transporto priemonei su įjungtais mėlynais ir raudonais (arba tik mėlynais) švyturėliais ir specialiaisiais garso signalais, NETURITE PRADĖTI EITI per važiuojamąją dalį, o esantys važiuojamojoje dalyje privalote nedelsdami iš jos pasitraukti.

Geležinkelio kelią pereikite tik specialiai įrengtomis pėsčiųjų perėjomis, pėsčiųjų viaduku, požeminiu tuneliu.

Paisykite šviesoforų signalų. Neikite pervaža degant raudonam šviesoforo signalui, nors užtvaras dar nenuleistas. Ypač būkite atidūs prieš eidami (judėdami) nereguliuojama pervaža – pamatę atvažiuojantį traukinį ar išgirdę jo signalą.

PĖSTIESIEMS DRAUDŽIAMA:

! judėti per važiuojamąją dalį tose vietose, kur yra transporto ar pėsčiųjų atitvarų, o gyvenvietėse – ir ten, kur yra skiriamoji juosta (išskyrus pėsčiųjų perėjas ir sankryžas);

!judėti automagistrale ar greitkeliu;

! judėti skiriamąja juosta arba greta jos važiuojamosios dalies pakraščiu;

! išeiti (pajudėti) iš už stovinčios transporto priemonės ar kitos kliūties, trukdančios apžvelgti vietą, neįsitikinus, kad nėra artėjančių transporto priemonių;

! judėti dviračių takais, išskyrus atvejus, kai reikia pereiti į kitą dviračių tako pusę arba kai kelyje nėra šaligatvio ar pėsčiųjų tako ir šiais atvejais nebus trukdoma dviratininkų eismui;

! pasišalinti iš eismo įvykio vietos, jeigu pėstieji yra susiję su juo;

! judėti dviračių juostomis, išskyrus atvejus, kai reikia pereiti į kitą dviračių juostos pusę ir nebus trukdoma dviratininkų eismui;

! važiuoti riedučiais, riedlentėmis ar paspirtukais be variklio važiuojamąja dalimi, išskyrus gyvenamąją zoną;

! judėti dviračių pervažomis;

! judėti geležinkelio bėgiais.

Atnaujinimo data: 2023-12-11