Vagims skirtos laisvės atėmimo bausmės (video)

Data

2021 02 02

Įvertinimas
1
1.jpg

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai 2019 m. rugsėjo 1 d. apie 4 val. 31 min. Vilniuje, S. Konarskio g., sulaikė du vyrus, kurie apvogė mobiliojo ryšio telefonų parduotuvę. Sulaikymo metu vienam iš įtariamųjų pasipriešinus, buvo panaudotas šaunamasis ginklas ir įtariamajam (gimusiam 1976 m.) peršauta koja. Taip pat buvo sulaikytas ir kitas vagystę įvykdęs įtariamasis (gimęs 1977 m.). Netoli įvykio vietos buvo rastas ir krepšys su vogtais mobiliojo ryšio telefonais.
Ikiteisminio tyrimo metu pareigūnai nustatė, kad abu įtariamieji, veikdami bendrininkų grupėje ir kruopščiai besiruošdami nusikalstamoms veikoms, ne tik pasikėsino pagrobti iš elektroninės parduotuvės RDE.LT patalpų turto už 12 828,72 eurų, bet ir 2019 m. rugpjūčio 10 d. iš sostinės Švitrigailos g. esančios parduotuvės „Lituanica Cycles“ pagrobė dviračių už 15 819,69 eurų. Taip pat tų pačių metų rugpjūčio 27 d. nuo šių vyrų nukentėjo parduotuvė „RB Solutions“ M. K. Čiurlionio g., Vilniuje, ‒ įtariamieji pavogė nešiojamų kompiuterių už 3 971,52 eurų.

Per labai trumpą laiką pareigūnai surinko pakankamai įrodymų ir jau 2019 m. pabaigoje bylą perdavė nagrinėti Vilniaus apylinkės teismui.

Nors abu kaltinamieji viso ikiteisminio tyrimo bei teisminio nagrinėjimo metu savo kaltę neigė, tačiau jų parodymai ir iškeltos gynybines versijos jų nekaltumu teismo neįtikino ‒ 2020 m. gruodžio 17 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas pripažino juos kaltais. Teismas kaltinamiesiems skyrė realias laisvės atėmimo bausmes – vienam ‒ šešerius metus ir dešimt mėnesių laisvės atėmimo bausmę, kitam ‒ penkerius metus ir dešimt mėnesių laisvės atėmimo.