Už nusikaltimus valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams – baudžiamoji atsakomybė

Data

2021 10 29

Įvertinimas
0
esveikata.jpg

Už neteisėtą veikimą vykdant įgaliojimus – baudžiamoji atsakomybė. Šešiems įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – nušalinimas nuo pareigų, rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 3-iajame skyriuje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl nusikaltimų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 225 str. 2 d., 226 str. 2 d., 228 str. 1 d., 227 str. 2 d.).

Ikiteisminis tyrimas pradėtas š. m. spalio 20 d. gavus informaciją, kad vienos sostinės poliklinikos medicinos darbuotojai galimai ima kyšius iš asmenų per tarpininką už savo neteisėtą veikimą vykdant įgaliojimus – t. y. už tai, kad medicinos darbuotojai į www.esveikata.lt duomenų bazę įrašytų klaidingus duomenis apie asmenų pasiskiepijimą nuo COVID-19, žinant, kad tomis datomis pastarieji poliklinikoje nesilankė ir jokiomis vakcinomis nesiskiepijo. Tokiu būdu asmenys neteisėtai įgijo galimybių pasus ir, neturėdami teisinio pagrindo, naudojosi paslaugomis, kuriomis galima naudotis tik turint galimybių pasą. Tokie veiksmai kėlė pavojų ir grėsmę žmonių sveikatai.

Pagal turimą informaciją šiomis „paslaugomis“ galėjo pasinaudoti daugiau nei 200 asmenų.

Ikiteisminiame tyrime įtariamiesiems Vilniaus apylinkės teismo nutartimis paskirtos kardomosios priemonės – nušalinimas nuo pareigų, rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Įtariamiesiems gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų.