Trakų rajone dar viena saugios kaimynystės bendruomenė

Data

2021 10 22

Įvertinimas
0
DSC_8521.jpg

Trakų rajono policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje įsikūrė jau šešioliktoji saugios kaimynystės grupė „Angelų kalvos bendruomenė“, vienijanti Trakų r. Būdos I kaimo gyventojus.

Trakų rajono policijos komisariato viršininkas Sigitas Šemis kartu su Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotoja, laikinai pavaduojančia merą, Marija Puč įteikė saugios kaimynystės lenteles bendruomenės atstovams.

Lolita Pilčiauskaitė-Navickienė, viena aktyviausių Angelų kalvos ir šios bendruomenės kūrėjų ir puoselėtojų, džiaugėsi, kad bendruomenė įsiliejo į savitarpio pagalbos ir bendradarbiavimo sambūrį, kad šalia sukurtos unikalios koplytstulpių erdvės gyvenantys žmonės jausis saugesni, vienas kitam paslaugesni, galės dažniau dalintis savo lūkesčiais bei rūpesčiais su teisėsaugos pareigūnais. „Malonu, kad turime dar vieną rajono bendruomenę, kuri panoro artimiau bendradarbiauti su policija, dalintis savo pastebėjimais ir siekti didesnio saugumo, darnesnės supančios aplinkos. Tai sveikintina iniciatyva, kuri stiprina ir žmonių bendrystės, nuoširdumo, artumo jausmus“, - sakė mero pavaduotoja, laikinai pavaduojanti merą, M. Puč.

Dvylika metų Trakus garsinanti Angelų kalva yra vienas iš labiausiai lankomų rajono turizmo objektų. Kalvą sudaro 53 įvairios, beveik penkių metrų aukščio ąžuolinės angelų skulptūros, simbolizuojančios pagrindines krikščioniškąsias vertybes – Meilę, Viltį, Tikėjimą, Gyvybę, Dvasios stiprybę, Dvasios ramybę, Taiką, Atjautą, Pasiaukojimą, Bičiulystę, Santarvę ir kt. Kiekvienas ant kalvos esantis angelas įkūnija vieną iš gyvenimo tiesų, pamatinių žmonijos ar krikščioniškųjų vertybių. Vieno iš angelų, pavadinto „Dvasios stiprybė“, fundatoriai yra Trakų rajono policijos komisariato darbuotojai (skulptorius – Gražvydas Kriščiūnas), kurie pagal susiklosčiusią tradiciją, kiekvienais metais minėdami Policijos – Angelų sargų dieną aplanko savo angelą, šalia jo įsiamžina, bei jį puoselėja.