Susitikimas su Trakų r. savivaldybės rinkimų apygardos komisijos pirmininke

Data

2021 09 28

Įvertinimas
0
163281282254.jpg

Spalio 10-ąją – Trakų rajono mero rinkimai. Išankstinis balsavimas vyks spalio 6-7 dienomis. Prireikus, spalio 24 d., vyks antras balsavimo turas. Visą tą laikotarpį dirbs sustiprintos Trakų rajono policijos komisariato pareigūnų pajėgos. Pasitelkus į pagalbą kitų Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato padalinių pareigūnus, bus organizuotas ir neviešas patruliavimas.

Šių metų rugsėjo 27 ir 28 d. Trakų rajono policijos komisariato viršininkas Sigitas Šemis, Reagavimo skyriaus viršininkas Aurimas Tviraga ir bendruomenės pareigūnė Vlada Černienė susitiko su Trakų rajono savivaldybės rinkimų apygardos komisijos pirmininke Giedre Žuromskienė ir laikinai einančia Trakų rajono savivaldybės mero pareigas Marija Puč. Susitikimo tikslas – aptarti bendradarbiavimą ir pristatyti policijos prevencines priemones, kad rinkimai įvyktų sklandžiai, skaidriai ir užkertant kelią galimam rinkėjų papirkinėjimui. Susitikimus inicijavęs Trakų r. PK viršininkas akcentavo, kad kaip ir kiekvienuose rinkimuose, yra labai svarbu užtikrinti viešąją tvarką rinkimų apylinkėse tiek balsuojant iš anksto, tiek rinkimų dienomis. Jis taip pat išreiškė lūkestį, kad visos bendradarbiaujančios pusės aktyviai reaguotų į gautą informaciją apie galimus pažeidimus rinkimų metu bei tinkamai ją užfiksuotų, kad būtų užkirstas kelias galimiems pažeidimams tiek rinkimų agitacijos laikotarpiu, tiek mero rinkimų metu. Reagavimo skyriaus viršininkas informavo, kad jau dabar aktyviai stebi ir analizuoja informaciją, sudaro pažeidimų žemėlapį, dėlioja galimus reagavimo būdus, prevencinius veiksmus.

Žmonės, turintys informacijos apie galimus papirkimus ar kitus įstatymų pažeidimus, susijusius su rinkimais, raginami kreiptis ir pateikti turimą informaciją. Pranešti apie pažeidimus galima per policijos elektroninių paslaugų portalą www.epolicija.lt arba skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Apie galimus pažeidimus taip pat galima informuoti ir trumpuoju Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos informacijos apie rinkimus teikimo numeriu 1855.