Sukčiai susisiekė per Viber

Data

2021 02 24

Įvertinimas
0
sukciav-viber.jpg

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės r. policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo. Tai naujas sukčiavimo būdas, kuomet sukčiai susisiekia per Viber programėlę.

Vasario 22 d. į policiją kreipėsi Ukmergės r. gyventoja. Moteris į skelbimų portalą „Skelbiu.lt“ patalpino skelbimą, kad parduoda vaikišką vežimėlį, kurį įvertino 120 eurų. Vasario 22 d. ryte, apie 6 val. 59 min., į Vaiber programėlę ji gavo žinutę. Pirkėja, pasivadinusi Juste, pasiderėjo ir panoro pirkti vežimėlį už 115 eurų. „Justė“ pardavėjai nusiuntė nuorodą ir paprašė suvesti banko prisijungimo duomenis ir kortelės banko numerį – neva tik taip gali padaryti pavedimą. Netrukus moteris gavo sms pranešimą, jog iš jos sąskaitos yra nuskaičiuota 178,15 eurai, kurie pervesti gavėjui „donatepay.ru“ Kaliningrad RUSRU.

Ukmergės r. policijos komisariate dėl sukčiavimo atliekamas ikiteisminis tyrimas.

Policija įspėja gyventojus: niekam neatskleiskite savo asmens ar elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų (ID, asmens kodų, banko prisijungimo duomenų, mokėjimo kortelių duomenų ir kt.). Jei jau taip įvyko, kad nežinomi asmenys nuskaičiavo pinigus, nedelsiant kreipkitės į savo banką dėl perlaidos sustabdymo ir informuokite apie tai policiją skubios pagalbos telefonu 112.