Stirnos keliuose!

Data

2021 08 06

Įvertinimas
0
stirnos.png

Liepos mėnesį Ukmergės rajone įvyko 11 eismo įvykių, kuriuos sukėlė į važiuojamąją kelio dalį išbėgusios stirnos.

Labiausiai išsiskyrė liepos 28-oji diena – buvo užregistruoti 4 eismo įvykiai. Tuoj po vidurnakčio kelyje Vilnius – Panevėžys automobilis partrenkė stirną. Paryčiais, apie 5 ir 6 val., gyvūnai buvo išbėgę į važiuojamąją dalį kelyje Ukmergė – Molėtai ir kelyje ties Vaitkuškio kaimu. Dar vienas įvykis užregistruotas po vidurdienio taip pat automagistralėje Vilnius – Panevėžys.

Kitomis liepos mėnesio dienomis įvyko po 1-2 eismo įvykius. Pastebima, kad dažniausiai pranešimai apie partenktus gyvūnus gaunami prieš ir po vidurnakčio bei auštant rytui. Tokių įvykių įvyksta įvairiuose rajono keliuose, kurie driekiasi per miškingas vietoves, todėl patartina vairuotojams važiuoti sulėtinus greitį ir būti itin atidiems.

Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai pataria, jokiais būdais nebandyti vaikyti ir kitaip įtakoti gyvūno judėjimo, kadangi jie gali pasibaidyti ir taip pridaryti daugiau žalos sau ir aplinkiniams. Gyvūnai patys randa kelią grįžti ten, iš kur atėjo. Eismo dalyviai privalo laikytis kelių eismo reikalavimų, pasirinkti saugų greitį, tai yra tokį greitį, kad išvydus kliūtį, spėtų sustabdyti transporto priemonę.