Raginimas netriukšmauti

Data

2021 04 27

Įvertinimas
1
Copy of IMG_9150.jpg

Balandžio 26 d. minima Tarptautinė kovos su triukšmu diena. Tad Ukmergės r. policijos komisariato bendruomenės pareigūnai aplankė gyvenamąsias vietas, kurių gyventojai dažniausiai skundžiasi dėl patiriamo triukšmo. Pareigūnai pabendravo su gyventojais, paliko šviečiamąją informaciją.

Ukmergės r. policijos komisariate pranešimų dėl triukšmo registruojama vidutiniškai po 6-7 per mėnesį. Per pirmuosius keturis šių metų mėnesius užregistruorti 28 pranešimai. Dažniausiai skundėsi Dukstynos mikrorajono gyventojai, kiek rečiau Pramonės ir Pivonijos mikrorajonų. Po vieną nusiskundimą būta Pašilėj ir Vaitkuškio kaime. Pirmieji pranešimai dėl keliamo triukšmo buvo gauti 19 val., tačiau dažniausiai skambučių sulaukiama apie 22-1 val. nakties. Gyventojai triukšmą kelia ir paryčiais – su prašymu nuraminti triukšmautojus buvo skambinta 4 val. 30 min.

Skambinantys skundžiasi dėl garsiai leidžiamos muzikos, triukšmaujančių kaimynų ar verkiančių jų vaikų, dėl atliekamų remonto darbų garsų.

Priminame, kad atsakomybė už viešosios rimties trikdymą numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse. Šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais, kitokiais garsiniais aparatais ar kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose, o vakaro (nuo 19 val. iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 val. iki 7 val.) metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą, užtraukia baudą nuo dvidešimt iki aštuoniasdešimt eurų.

Ukmergės rajone vykstančių renginių trukmės ir statybos darbų laikas yra apibrėžtas Ukmergės savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu. Ukmergės rajono viešosiose vietose organizuojamuose muzikiniuose, informaciniuose, reklaminiuose ir kituose renginiuose, planuojamuose mažiau nei 1000 žmonių, triukšmo šaltiniai gali būti naudojami nuo 8 val. iki 22 val., o triukšmo šaltinių naudojimo trukmė neturi viršyti 4 valandų. Renginiuose, kuriuose planuojamuose didesnis nei 1000 žmonių, triukšmo šaltiniai gali būti naudojami nuo 8 val. iki 22 val., o laikas gali būti pailgintas raštu suderinus su Savivaldybės administracijos direktoriumi. Statybos ir remonto darbai gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose leidžiami vykdyti nuo 7 val. iki 19 val. darbo dienomis ir nuo 10 val. iki18 val. poilsio ir švenčių dienomis. Savivaldybių tarybų patvirtintų triukšmo prevencijos viešosiose vietose taisyklių nesilaikymas užtraukia baudą nuo 150 iki 1000 eurų.