Prevencinė pamoka „Saugi vasara“

Data

2021 06 16

Įvertinimas
0
20210615_113140.jpg

Birželio 15 d. Širvintų r. policijos komisariato bendruomenės pareigūnai kartu su Širvintų priešgaisrine gelbėjimo tarnyba organizavo prevencinę pamoką po atviru dangumi Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos septintokams ir juos atlydėjusiai klasės vadovei Kristinai Blusevičiūtei-Amulei.

Policijos bendruomenės pareigūnė Ginta ir policijos rėmėjas Stasys priminė vaikams Kelių eismo taisyklių reikalavimus dviratininkams ir paspirtukininkams, kurie privalo dėvėti visas apsaugos priemones: liemenes su atšvaitais ir nepilnamečiams privalomą apsauginį šalmą. „Žodyje „poilsis“ užkoduotas atsipalaidavimas, malonumas. Taip pat priminta, kad ir atostogaujant būtina saugoti savo daiktus. Tuomet neretai išjungiamas ,,saugumo mygtukas“ ir tampama mažiau budriais. Per daug pamokymų vaikams nebūna, kaip saugiai elgtis, kartojimasis – išmokimo pagrindas.

Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji inspektorė Giedrė Gulbinavičienė ir vyriausiasis specialistas Virginijus Lukša priminė vaikams, kaip saugiai elgtis prie vandens telkinių ir vandenyje, kaip išsikviesti pagalbą, papasakojo, kaip saugiai susikurti laužą. Iškylose laužai, kepsninės, židiniai turi būti nuolat prižiūrimi suaugusiųjų. Būtina turėti po ranka tvarsčius, amoniako, dezinfekuojančio skysčio, geriamo vandens. Itin skaudžios nelaimės yra skendimai. Pirma prevencija – akylai saugoti mažylius, vyresnieji vaikai turi žinoti, kad šokti į vandenį ,,ant galvos“ yra mirtinai pavojinga – atsitrenkus galva į dugną, žmogus gali žūti, dėl stuburo pažeidimų lieka paralyžiuotas, o maudynės neleistinose vietose turi būti uždraustos. Jokiu būdu vaikai iki 12 metų amžiaus be suaugusiųjų priežiūros negali eiti maudytis. Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos antros komandos ugniagesiai realiai pademonstravo, kaip gelbėti skęstantįjį, kaip suteikti pirmąją pagalbą. Inspektoriaus Simanto Mažeikio asmeninis „draugas“ šuo Tonis atliko pagrindinio gelbėtojo vaidmenį ‒ šoko į vandenį gelbėti skęstančiojo.

Nutikus bet kokiai rimtesnei nelaimei suskubkite skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Žmones pažįstame ne iš kalbų, bet iš veiklų. Linkime saugios vasaros!