Policinės priemonės davė rezultatų – rasta ir naminukės, ir aparatas jai gaminti (video)

Data

2021 02 24

Įvertinimas
1
6.jpg

Šalčininkų rajono policijai netikėtai apsilankius pas du vyrus, vieno jų namuose rado apie 20 l naminukės, kito namuose nutraukė naminukės gamybos procesą. Abiems pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Šalčininkų rajono policijos komisariato pareigūnai, reaguodami į gyventojų pranešimus bei užkardydami nelegalaus alkoholio prekybą, vasario mėnesį atliko policines priemones.

Vasario 18 d. pareigūnai apsilankė pas Baltosios Vokės sen., Žagarinės k. gyvenantį vyrą, dėl kurio policija nuolat gauna pranešimus, kad pastarasis nelegaliai prekiauja alkoholiu. Pareigūnams atvykus į gyvenamąją vietą ir paaiškinus atvykimo priežastį, šeimininkas geranoriškai nuvedė policijos pareigūnus į malkinę ir atidavė apie 20 l į įvairias talpas supilstytos naminės degtinės.

Vasario 19 d. pareigūnai „aplankė“ pusamžį vyrą, gyvenantį Turgelių sen., Vilkiškių k. Dėl šio vyro policija taip pat gavo pranešimų, kad nuo jo valdos nuolat dvelkia raugu. Pareigūnams paaiškinus atvykimo priežastį, namo šeimininkas pakvietė į virtuvę, kur vyko naminukės gamybos procesas – iš aparato į puoduką čiurkšleno ką tik pagaminta naminukė. Pareigūnams teko sustabdyti šį šeimininkui malonų procesą.

Dėl šių įvykių pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimo, laikymo, gabenimo ar realizavimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso str. 1 d.).

Šalčininkų rajono policija dėkinga visuomenei už aktyvią pagalbą ir vertingą informaciją išaiškinant šiuos teisės pažeidimus ir prašo gyventojų nebūti abejingiems ir apie žinomus panašaus pobūdžio teisės pažeidimus pranešti skubios pagalbos telefonu 112, www.epolicija.lt arba telefonu 8 700 60000.