Performansu paminėta Europos Sąjungos kovos su prekyba žmonėmis diena

Data

2021 10 19

Įvertinimas
0
Performansas Vilniuje.jpg

Spalio 18 d. minima Europos Sąjungos kovos su prekyba žmonėmis diena. Prekyba žmonėmis, dažniausiai įvardinama kaip moderni vergovės forma, yra viena skaudžiausių socialinių problemų šiuolaikinėje visuomenėje, kurios aukomis dažnai tampa jauni žmonės.

Šią dieną 13-oje Lietuvos miestų, Vilniuje – Katedros aikštėje, vienu metu buvo organizuotas performansas, informuojantis visuomenę apie prekybos žmonėmis formas ir pavojus. Katedros aikštėje buvo įrengtas labirintas, traukęs smalsuolius į vidų – jo akligatviuose buvo galima susipažinti su vyraujančiomis prekybos žmonėmis formomis. Viena jų – viliojantis darbo pasiūlymas su 3 000 eurų darbo užmokesčiu vos už 3 darbo valandas. Tačiau, įėjus į labirintą, praeiviai išvysta visai kitą realybę.

Tokia akcija bendruomenių pareigūnai, bendradarbiaudami su socialiniais partneriais, bendravo su renginyje apsilankiusiais žmonėmis, primindami skaudžią realybę, su kuria tenka susidurti ir mūsų tautos žmonėms, suteikdami informaciją, kaip apsisaugoti nuo tokio pobūdžio nusikaltimų, kur kreiptis pagalbos.