Pasirūpinkite vagims nepalankiomis sąlygomis

Data

2021 06 16

Įvertinimas
0
EUCPN1.jpg

Birželio 16-oji ‒ vagysčių iš gyvenamųjų patalpų prevencijos diena. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į vagysčių iš gyvenamųjų patalpų prevencijos svarbą. Suteikti informaciją gyventojams apie būdus, kurie padeda apsaugoti gyvenamąsias patalpas nuo vagysčių. Taip pat skatinti visuomenės narius jaustis atsakingais už savo būsto saugumą ir imtis saugumo priemonių.

2021 m. minėjime dalyvauja Belgija, Bulgarija, Kipras, Čekijos Resapublika, Danija, Estija, Vengrija, Ispanija, Airija, Latvija, Lietuva, Liuksemburgas, Nyderlandai, Lenkija, Portugalija, Rumunija.

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje pastaraisiais metais stebimas vagysčių iš gyvenamųjų patalpų mažėjimas. 2019 m. Ukmergės rajono PK užregistruota 150 vagysčių; 2020 m. ‒ 105 vagystės. Per pirmuosius keturis šių metų mėnesius rajone užregistruota 30 vagysčių. Dažniausiai buvo įsibrauta į sandėliukus, garažus, gyvenamuosius namus, taip pat kelis butus ir rūsius.

Beje, atkreiptinas dėmesys, kad daugelio šių patalpų durys paprastai buvo neužrakintos.

Į gyvenamuosius namus vagys dažniausiai patenka sugadinę durų užraktą arba išdaužę lango stiklą.

Pastebima, kad apvagiami tie butai, kurių durys ar spynos yra nekokybiškos.

Iš gyventojų būstų grobiami kompiuteriai, juvelyriniai dirbiniai, pinigai (palikti matomoje vietoje, stalčiuje ar taupyklėje), iš kiemo ir sodybų – įvairūs įrankiai, statybinės medžiagos.

Vagysčių daugėja, kai žmonės išvyksta atostogauti, be priežiūros palieka sodybas, sodo namelius, kiemuose – vertingus daiktus.

Patarimai:

Išeidami visada uždarykite visas duris ir langus.

Įsirenkite tik kokybiškus užraktus, spynas.

Rakinkite vartus ir lauko duris net tada, kai esate savo kieme.

Užsiimdami kokia nors veikla, pavyzdžiui, darbuodamiesi darže, mokydamiesi, ruošdami maistą, užrakinkite lauko duris.

Nepalikite kieme daiktų, kuriais pasinaudoję vagys gali patekti į jūsų privačią valdą, pavyzdžiui, kopėčių.

Nepalikite kieme daiktų, kuriuos lengva paimti – dviračio, žoliapjovės ir pan.

Įsirenkite šviestuvus su judesio davikliais.

Augalus sodinkite taip, kad jie netaptų potencialaus vagies slėptuve.

Išvažiuodami iš namų, palikite juos taip, lyg atrodytų, kad kažkas yra. Labiausiai vagis atbaido signalizacijos, stebėjimo kameros bei seifai.

Apsaugoti turtą padeda šarvo durys, kelios durų spynos, langų žaliuzės, name ar bute laikomas šuo.

Įsirenkite signalizaciją, apdrauskite savo turtą, brangius juvelyrinius dirbinius laikykite saugyklose ar bankuose.

Prieš išvykdami ilgesniam laikui įspėkite savo kaimynus ar giminaičius apie išvykimą ir paprašykite, kad jie prižiūrėtų jūsų namus.

Nepamirškite, kad nuotraukų platinimas socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje – tai puikus būdas vagims sužinoti jūsų atostogų planus, vietą.

Pašto dėžutė vagims padeda suprasti, kad esate išvykę ilgesniam laikui. Tad paprašykite kaimynų ar giminaičių, kad jie paimtų jūsų prenumeruojamus leidinius.

Jeigu radote apvogtą butą, sandėliuką ar kitas patalpas, neištrypkite, neištrinkite, nesunaikinkite nusikaltėlių pėdsakų; nufotografuokite įvykio vietą, stenkitės užfiksuoti daugiau įvykio detalių, pėdsakų, objektų.

Atminkite, kad nuo jūsų elgesio nusikaltimo vietoje priklauso įtariamųjų paieškos sėkmė.

Jeigu buvote apvogtas, nedelsdamas skambinkite skubios pagalbos telefonu 112.