Nelaimės ilgai laukti nereikėjo – neblaivus vėl sėdo už vairo

Data

2021 08 24

Įvertinimas
0
Automobilis 2.jpg

Dar visai neseniai, policinės priemonės metu, Šalčininkų r. policijai įkliuvo 4 neblaivūs transporto priemones vairavę asmenys. Nors Šalčininkų r. policija deda visas pastangas užkardyti neblaivių asmenų transporto priemonių vairavimą, skaudžios nelaimės ilgai laukti nereikėjo.

Rugpjūčio 22 d. apie 5 val. Jašiūnų sen., Buikų k., neblaivus Šalčininkų r. gyventojas (gimęs 1995 m.), neturėdamas teisės vairuoti transporto priemonių, nesuvaldė vairuojamo automobilio, nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė. Eismo įvykio metu mažiausiai nukentėjo pats vairuotojas. Kartu su juo važiavę keleiviai nukentėjo skaudžiau, dėl vieno iš jų (gimusio 1996 m.) gyvybės kovoja gydytojai. Prieš dvi dienas šis vairuotojas jau buvo įkliuvęs policijos pareigūnams vairuojantis transporto priemonę neblaivus.

Aplinkybės rodo, kad situacija Šalčininkų rajono keliuose nėra visiškai saugi, todėl policijos pareigūnai, vietiniai gyventojai ir rajono savivaldybė imasi aktyvių prevencinių priemonių siekiant sumažinti eismo įvykių rajono keliuose skaičių. Policijos pareigūnai planuoja daugiau priemonių atlikti nakties metu ir paryčiais, tačiau dėl įvykių, į kuriuos pareigūnai reaguoja (gyventojų pagalbos skambučiai), gausos, pareigūnai ne visada turi galimybę užkardyti neblaivių asmenų „vojažus“, todėl šiuo atveju pareigūnams labai svarbūs gyventojų pranešimai. Labai efektyvu, kai gyventojai praneša apie pastebėtą galimai neblaivų vairuotoją, kurį laiką važiuoja jam iš paskos, o susisiekus trumpuoju numeriu 112 su pagalbos tarnybos operatoriumi, praneša transporto priemonės, kurią vairuoja galimai neblaivus asmuo, judėjimo kryptį, valstybinį numerį, kelią, kuriuo jis važiuoja.

Neblaivūs vairuotojai neramina policijos pareigūnus, todėl tokios priemonės bus nuolat kartojamos.