Būkite budrūs – sukčiai naudoja netikras paskyras

Data

2021 05 12

Įvertinimas
0
Internetas.jpg

Kasdien rizikuojame patekti į sukčių rankas. Dažniausiai jie įvairiais būdais siekia pasipelnyti. Vienas jų, kai, pasinaudojant įmonių vardu, sukuriamos netikros paskyros socialiniuose tinkluose.

Gegužės 7 d. į Vilniaus apskr. vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi AB „Lidl Lietuva“ atstovai, kad bendrovės vardu kuriamos vis naujos netikros paskyros socialiniame tinkle Facebook ir kviečiama dalyvauti „žaidimuose“, kuriuose neva galima laimėti piniginius prizus nuo 1 000 iki 5 000 eurų. Kiekvienas skaitytojas, pakomentavęs žaidimą, sulaukia asmeninės žinutės, kad laimėjo, o norėdamas atsiimti laimėjimą, turi užregistruoti savo duomenis paspaudus nurodomą nuorodą, taip pat žaidimu pasidalinti kitose 5-6 Facebook grupėse. Informuojama, kad laimėjimas bus pervestas į debeto ar kredito kortelę. Kitame žingsnyje galimai prašoma nurodyti ir banko mokėjimo kortelės duomenis.

Policija įspėja – būkite atidūs ir nedalyvaukite jokiuose žaidimuose, kurie organizuojami prieš kelias valandas sukurtose socialinių tinklų paskyrose. Nesidalinkite nuorodomis su kitais kontaktiniais asmenimis. Visuomet tikrinkite informaciją apie vykstančius žaidimus oficialiuose informacijos kanaluose ‒ „interneto svetainėje ir socialinių tinklų Facebook ar Instagram paskyrose. Jokiu būdu nenurodykite savo asmens duomenų, ypatingai banko sąskaitų ir mokėjimo kortelių numerių.

Visuomet reikėtų naudotis „Google“ paieška – joje suvedus įmonės ar prekės ženklo pavadinimą, susirasti oficialią svetainę ir žvilgtelėti, ar įmonė turi socialinio tinklo paskyrą ir ar ji sutampa su ta, kuri sukėlė įtarimų. Kiekvienąkart atpažinus fiktyvią paskyrą, praneškite apie ją pranešti socialiniams tinklams.

Vilniaus rajono policijos komisariatas tikslina šio įvykio aplinkybes.