Būkite budrūs ir „nepasimaukite“ ant sukčių kabliuko

Data

2021 03 04

Įvertinimas
0
parduodu.jpg

Viena iš labiausiai paplitusių nusikalstamų veikų yra sukčiavimas. Jo formos ir būdai yra įvairiausi. Vienas jų, kai sukčiai skelbimuose siūlo įsigyti prekes mažesne nei rinkos kaina. Pirkėjui nusprendus įsigyti norimą prekę, sukčiai išvilioja elektroninės bankininkystės duomenis ir iš sąskaitos nuskaičiuoja pinigus. Kitas, kai patys sukčiai neva susidomi parduodama preke ir ją išvilioja, atsiųsdami pardavėjui suklastotą apmokėjimo pavedimą.

Taip nutiko vienam vyrui, kai skelbime rado jį dominančių dalių ir susisiekė su tariamu pardavėju. Per jo „Facebook“ anketą suderino kainą ir padarė 230 eurų pavedimą. Nukentėjusysis prekių taip ir nesulaukė. Nors su tariamu pardavėju susirašinėjo dar dešimt dienų, suprato, kad yra apgautas. Vėliau nukentėjusysis sužinojo, kad yra ir daugiau apgautų žmonių, kai perskaitė jų atsiliepimus.

Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo, buvo nustatyta ir daugiau nukentėjusiųjų, identifikuotas ir pats sukčius. Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. 1 d. (sukčiavimas) numato, kad už tokį nusikaltimą gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Policija įspėja gyventojus būti budriems ir niekam neatskleisti savo asmens ar elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų (ID, asmens kodų, banko prisijungimo duomenų, mokėjimo kortelių duomenų ir kt.). Jei jau taip įvyko, kad nežinomi asmenys nuskaičiavo pinigus, nedelsiant kreipkitės į savo banką dėl perlaidos sustabdymo ir informuoti apie tai policiją skubios pagalbos telefonu 112.