Baudžiamoji byla dėl Vilniaus rajone įvykdyto nužudymo perduota teismui

Data

2021 02 23

Įvertinimas
0
DO4B5778.jpg

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą dėl praėjusių metų liepos mėn. Vilniaus rajone įvykdyto nužudymo.

Ikiteisminis tyrimas Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyboje pradėtas po to, kai 2020 m. liepos 22 d. apie 9 val. Vilniaus r., Rastinėnų k., buvo rastas vienu šūviu nušautas jaunas romų tautybės vyras (gimęs 1998 m.).

Atliekant tyrimą buvo nustatyta, kad praėjusių metų liepos 21-osios vakarą du neblaivūs romų tautybės vyrai Vilniuje, prie naktinės parduotuvės, pamatė stovintį taksi automobilį. Neatsiklausdami vairuotojo, vyrai įsėdo į automobilį ir liepė juos nuvežti į Rastinėnų kaimą, Vilniaus rajone. Taksi automobilyje be vairuotojo buvo ir pastarojo pažįstamas, kurį vairuotojas planavo vežti namo. Kelionės metu automobilyje kilo ginčas dėl keleivio uždegtos cigaretės, nors tai draudė vairuotojas. Neprivažiavus kelionės tikslo, vairuotojas sustabdė automobilį ir liepė visiems išlipti. Tyrimo duomenimis, konfliktas tęsėsi apie kelias minutės lauke, kai vairuotojo pažįstamas iššovė kelis kartus iš su savimi turėto dujinio pistoleto į taksi keliavusius romus. Vienas iš jų krito ant žemės, o kitas nubėgo gyvenvietėje stovinčio namo link. Įtariama, kad patys išsigandę, šaulys ir vairuotojas įsėdo į automobilį ir nuvažiavo, galbūt manydami, kad vieną keleivį sužalojo ne mirtinai, o pataikė tik į koją. Apie tai, kad žmogus buvo nušautas, vairuotojas ir jo pažįstamas sužinojo tik po paros iš žiniasklaidos.

Kitas romų tautybės vyras, sužeistas į nugarą, paskambino pagalbos telefonu ir pranešė apie įvykį, tačiau niekaip negalėjo paaiškinti, kur jis yra pats ir kur įvyko konfliktas. Po kiek laiko policijos pareigūnai nustatė pastarojo buvimo vietą, tačiau, važinėjant po apylinkes, romas negalėjo nurodyti vietos, kur įvyko konfliktas ir jis paliko savo sužeistą draugą. Po ilgų paieškų, tik 9 val. ryto buvo rastas nušauto žmogaus kūnas. Įvykio vietoje buvo rastos net 7 šovinių tūtelės ir vienas neiššautas šovinys, kiti tyrimui reikšmingi objektai.

Atlikdami ikiteisminį tyrimą pareigūnai nustatė, kad konflikto metu šaulys turėjo maišelį, kuriame buvo du dujiniai pistoletai „Zoraki“ su šovinių dėtuvėmis ir šoviniais. Po atlikto objektų tyrimo buvo nustatyta, kad abu pistoletai buvo be pertvarų, garsiniai šoviniai perdaryti, juose buvo įstatytos grankulkės. Minėtus ginklus po įvykio vairuotojas ir šaulys nuvežė į pastarojo darbo vietą Gariūnų turgavietėje, kur vėliau ginklus jam padėjo slapstyti keli bendradarbiai.

Šis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dėl nužudymo pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 str. 1 d., tačiau atliekant tyrimą buvo išaiškinti ir ištirti kiti papildomi nusikalstamos veikos epizodai pagal požymius nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 253 str. 1 d. (neteisėtas disponavimas šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis), 237 str. 1 d. (nusikaltimo slėpimas), 238 str. 1 d. (nepranešimas apie nusikaltimą), 140 str. 1 d. (fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas) ir 258 str. 2 d. (neteisėtas disponavimas nešaunamaisiais ginklais).

Šioje baudžiamojoje byloje kaltinimai pagal išvardintus baudžiamojo kodekso straipsnius dėl 10 nusikalstamų veikų yra pareikšti penkiems asmenims.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.