>
2023-12-27

Vilniaus pareigūnai sulaikė rekordinį kiekį ekstazio tablečių

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai analizuodami narkotinių ir psichotropinių medžiagų patekimo į Lietuvos Respubliką kelius, nustatė du Latvijos Respublikos piliečius, kurie vykdė psichotropinių medžiagų kontrabandą iš Nyderlandų Karalystės į Latvijos Respubliką per Lietuvos Respubliką. Tai jau ne pirma šiais metais sėkminga Vilniaus kriminalistų realizacija, kuomet iš nelegalios apyvartos išimami labai dideli narkotinių medžiagų kiekiai.

2023 m. lapkričio mėn. policijos pareigūnai kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos užkardos pareigūnais Kalvarijų pasienio kontrolės punkte sustabdė Latvijos piliečio vairuojamą automobilį „Opel", kuris ką tik įvažiavo į Lietuvą. Pirminiais duomenimis, šio automobilio vairuotojas atliko žvalgybos funkciją ir atsiradus kliūtims ar patikrinimams kelyje, turėjo informuoti kitu automobiliu važiuojantį bendrininką. Pareigūnų operatyvumo dėka jis to padaryti nespėjo ir jau už kelių minučių bendrininko vairuojamas automobilis „Volkswagen" taip pat buvo sustabdytas. Pastarojo automobilio bagažinė buvo pilna krepšių su maisto produktais, tarp kurių matėsi polietileniniuose maišuose esančios mėlynos tabletės. Detalesnei apžiūrai automobiliai buvo pristatyti į Vilniaus aps. VPK tarnybines patalpas, kur kratos metu „Volkswagen" automobilio bagažinėje buvo rasta ir paimta apie 110 kg kaip įtariama psichotropinės medžiagos – MDMA tablečių pavidalu. Gatvėje minėta psichotropinė medžiaga dar vadinama „ratais", „ecstazy". Preliminariais duomenimis, šio kiekio gatvės kaina siektų apie 2 mln eurų. Policijos pareigūnai analizuoja turimus duomenis, siekdami nustatyti visus prie šio nusikaltimo prisidėjusius asmenis. Manoma, jog sulaikytų asmenų bus ir daugiau.

Atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų ir šių medžiagų kontrabandos (pagal Baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d. ir 260-1 str. 5 d.). Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Abiems Latvijos Respublikos piliečiams teismas skyrė kardomąją priemonę – suėmimą. Už tokio pobūdžio nusikalstamas veikas įstatymas numato nuo 10 iki 18 metų laisvės atėmimo bausmę.