Vilniaus mieste sulaikyti neteisėto kanapių verslo atstovai

Data

2018 10 25

Įvertinimas
0
IMG_0458.jpg

Š. m. spalio 8 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, atliko specialią sulaikymo operaciją, kurios metu buvo sulaikyti du Vilniaus miesto gyventojai, priskiriami Vilniaus mieste veikiančioms organizuotoms nusikalstamoms struktūroms, o iš nelegalios apyvartos išimtas labai didelis kiekis narkotinių medžiagų – kanapių.

Atlikus ilgalaikį kriminalinės žvalgybos tyrimą, po intensyvaus ir kruopštaus darbo, buvo nustatyta, kad Vilniaus mieste veikia dar vienas narkotinės medžiagos – kanapių pakliuvimo į nelegalią rinką kanalas, o nustačius nusikalstamos veikos požymius, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyboje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu, pagal požymius nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d.

Sulaikymo operaciją buvo nuspręsta atlikti tik surinkus pakankamai duomenų apie daromus sunkius ir labai sunkius nusikaltimus, ir juos darančius asmenis. Policijos operacijos metu Vilniuje sulaikyti du asmenys įtariami labai dideliais kiekiais platinę narkotines medžiagas – kanapes. Atlikus kratas, sulaikytų asmenų gyvenamosiose vietose bei automobiliuose, vieno iš įtariamųjų garaže, esančiame sostinės Pilaitės mikrorajone buvo rasti 5 kilogramai kanapių, kurių vertė nelegalioje rinkoje yra apie 50 000 eurų. Taip pat atliktų kratų metu pas įtariamuosius rasta didelė suma grynųjų pinigų.

Vienam sulaikytajam po įtarimų įteikimo teismas paskyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą.

Tyrime taip pat renkama ir tikrinama informacija dėl galimai kitų įvykdytų nusikalstamų veikų.

Už nurodytas nusikalstamas veikas Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmes nuo 10 iki 15 metų. Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir koordinuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikalimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.