Vilniaus mieste sulaikyti asmenys gabenę kilogramus karfentanilio

Data

2020 07 31

Įvertinimas
0
IMG_2.jpg

Liepos 30 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai sulaikė du asmenis atvykusius iš Baltarusijos Respublikos. Pas juos buvo rastas ir paimtas labai didelis narkotinių medžiagų – karfentanilio kiekis.

Pareigūnams atlikus ilgalaikį tyrimą, po intensyvaus ir kruopštaus darbo, buvo nustatyti į Lietuvos Respubliką atvykstantys asmenys, turintys interesų nelegalioje narkotinių medžiagų rinkoje, o nustačius nusikalstamos veikos požymius, Vilniaus apskr. VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyboje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 260 str. 3 d. (dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu).

Tyrimo metu, užfiksavus duomenis apie daromus sunkius ir labai sunkius nusikaltimus, juos darančius asmenis ir atlikus visą eilę veiksmų – valdybos pareigūnai sulaikė šiuos asmenis viename iš Sostinės mikrorajonų.

Atlikus kratas, sulaikytų asmenų automobiliuose, viename iš jų rasti du kilogramai narkotinės medžiagos – karfentanilio, kruopščiai supakuoto į vaikiško maisto dėžutes. Manoma, kad nelegalioje rinkoje šio krovinio mažmeninė vertė yra apie 120 000 eurų. Tokiu būdu Vilniaus kriminalistams pavyko užkirsti kelią šiai narkotinei medžiagai pakliūti į rinką Lietuvoje.

Artimiausiu metu bus sprendžiamas klausimas dėl griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo jiems skyrimo.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir koordinuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikalimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Už nurodytas nusikalstamas veikas Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmes nuo 10 iki 15 metų.