>
2020-12-30

Vilniaus kriminalistų dar vienas smūgis narkotikų platintojams

Vilniaus apskrities policijos pareigūnai sudavė dar vieną smūgį narkotinių medžiagų platinimo tinklui Vilniaus apskrityje ir atliko sulaikymo operaciją.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą medžiagoje, pagal požymius nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3d., 260 str. 2d., 260 str. 1d., 265 str., ir kt., dėl neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu narkotine medžiaga, dėl pasikėsinimo įgyti labai didelį kiekį narkotinių medžiagų, dėl narkotinių medžiagų medžiagų platinimo, dėl narkotinių medžiagų auginimo ir kt.

Atliekant ilgalaikį ir plataus mąsto tyrimą, po intensyvaus ir kruopštaus pareigūnų darbo, buvo nustatyta, kad Vilniaus mieste veikia dar vienas narkotinės ir psichotropinės medžiagos – kanapių ir amfetamino pakliuvimo į nelegalią rinką, kanalas. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad yra grupė asmenų, kurie turi sukūrę visą grandinę – eilę veiksmų, apimančių nuo narkotinių medžiagų gamybos iki platinimo. Policijos pareigūnams nustačius asmenis, kurie tiesiogiai galėjo dalyvauti neteisėtoje narkotinių medžiagų apyvartoje, buvo imtasi veiksmų, kiekvieno jų veiką dokumentuoti. Pareigūnams nustačius, kur yra laikomos narkotinės medžiagos, buvo paimtas labai didelis kiekis – apie 3,5 kg miltelių, kurių sudėtyje yra psichotropinė medžiaga-amfetaminas. Šios psichotropinės medžiagos vertė nelegalioje rinkoje siektų iki 35 000 eurų.

Sulaikymo operaciją buvo nuspręsta atlikti tik surinkus pakankamai duomenų apie daromus sunkius ir labai sunkius nusikaltimus, ir juos darančius asmenis. Gruodžio mėnesį policijos operacijos metu, Vilniaus ir Palangos miestuose buvo sulaikyti šeši asmenys įtariami neteisėtai disponavę narkotinėmis medžiagomis. Tyrimo metu buvo atlikta daugiau kaip dešimt kratų, sulaikytų asmenų gyvenamosiose vietose bei automobiliuose. Kratų metu viename iš automobilių buvo aptikta daugiau kaip 500 gramų narkotinės medžiagos – kanapių ir jų dalių, tablečių, kurių sudėtyje yra psichotropinė medžiaga, taip pat vieno įtariamojo nuomojamo namo rūsyje įrengta kanapių auginimo laboratorija, kurioje buvo auginama keliasdešimt kanapių augalų. Taip pat buvo išimta jau dalis pagamintos  - sausos išdžiovintos narkotinės medžiagos – kanapių ir jų dalių. Be to, tyrimo metu buvo nustatytas asmuo ir vieta, kurioje galimai buvo pagamintas labai didelis kiekis psichotropinės medžiagos – amfetamino. 

Po įtarimų įteikimo sulaikytiems asmenims Vilniaus apylinkės teisme skirtos kardomosios priemonės - suėmimai bei intensyvi priežiūra. Suėmimas skirtas taip pat ir asmeniui besislapstančiam nuo pareigūnų.

Už nurodytas nusikalstamas veikas Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmes nuo 10 iki 15 metų.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir koordinuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.