2021-04-01

Vilniaus geležinkelio stotyje buvo tikrinamas judėjimo tarp savivaldybių teisėtumas

Artėjant šventiniam Velykų savaitgaliui, policija postuose atidžiai tikrins ne tik savivaldybių ribas kertančius automobiliais, bet ir vykstančius traukiniais ir autobusais. Policija primena, kad žmonės visais reikalingais dokumentais rūpintųsi iš anksto, o nebūtinų kelionių tiesiog atsisakytų.

Šiandien Vilniaus geležinkelio stoties prieigose Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato pareigūnai vykdė vykstančiųjų traukiniu į Kauną keleivių patikrą. Jiems talkino Mobilios kuopos pareigūnai. Taip pat buvo bendraujama su kitais peronuose esančiais ir vykti į kitus miestus susiruošusiais keleiviais, buvo tikrinami jų turimi dokumentai, suteikiantys teisę vykti į kitas savivaldybes.

Trumpos spaudos konferencijos metu, Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato viršininkas Donaldas Dubaka susirinkusiems žiniasklaidos atstovams trumpai pristatė policijos numatomų vykdyti keleivių kontrolės priemones. Kaip informavo komisariato viršininkas, pagrindinis artėjančio savaitgalio uždavinys yra informuoti keleivius apie karantino sąlygų laikymąsi. Patikrinimai bus atliekami nuolat, tiek įlipant, tiek išlipant iš traukinio. Jie bus vykdomi ne tik peronuose, bet ir laukiamojoje salėje, taip pat autobusų stoties prieigose bei aikštelėse. Visų tikrinamų keleivių bus reikalaujama pateisinti savo vykimo į kitas savivaldybes aplinkybes – pateikti būtinus dokumentus, o negalintys pagrįsti būtinybės vykti bus neišleidžiami ir, esant pažeidimams, traukiami atsakomybėn už karantino sąlygų nesilaikymą.

Šiandien pareigūnai, tikrinę į Kauną vykstančius keleivius, nustatė asmenį, kurio vykimo pagrindas į kitą savivaldybę neatitinka numatytų reikalavimų, todėl pareigūnai pradėjo administracinę teiseną pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 45 str. 4 d. Dar dviejų vykstančių keleivių pateikta informacija dėl vykymo į kitą savivaldybę būtinumo pareigūnams sukėlė įtarimų ‒ buvo kruopščiai tikrinama. Patikslinus visas aplinkybes, pareigūnai priims sprendimą, ar patraukti minėtus keleivius administracinėn atsakomybėn.

Policija prašo piliečių būti sąmoningais ir be svarbių bei pateisinamų pagrindų niekur nevykti, o šventes saugiai sutikti namuose.