>
2023-10-16

Vairuotojams už KET pažeidimą surašyti protokolai

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai pastebi, kad skubantys transporto priemonių vairuotojai vis dar pažeidžia kelio ženklinimo reikalavimus. Vienas jų – nesavalaikis įvažiavimas į sankirtą ir sustojimas ant užbrūkšniuoto ploto. Kelių eismo taisyklių 1.32 punkto reikalavimų nesilaikymas – horizontalus ženklinimas „Geltonomis linijomis pažymėtas plotas važiuojamųjų dalių sankirtoje“ žymi vietą, į kurią įvažiuoti draudžiama, jeigu joje ar už jos yra kliūtis, kuri priverstų vairuotoją sustoti važiuojamųjų dalių sankirtoje. Nesavalaikis įvažiavimas į sankirtą ir sustojimas ant užbrūkšniuoto ploto sudaro trukdžius judėti kitiems vairuotojams ir įtakoja spūsčių susidarymą.

Spalio 16-ąją Kelių policijos skyriaus pareigūnai vykdė policinę priemonę vienoje judriausių sostinės sankirtų – Geležinio Vilko ir Ukmergės g. sankirtoje. Per 1,5 val. kelių policijos pareigūnai nustatė 23 pažeidėjus, jiems surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 2 d. (Sustojimas ir stovėjimas vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama sustoti ir stovėti, sustojimas ir stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų, važiavimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimas užtraukia baudą vairuotojams nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų).

Tokios priemonės bus vykdomos ir ateityje, todėl policijos pareigūnai tikisi vairuotojų sąmoningumo, pagarbos vieni kitiems. Važiuokite atsargiai, būkite pakantūs ir pagarbūs kelyje!