Užugiryje susirinko šimtai policijos rėmėjų

Data

2018 08 27

Įvertinimas
1
IMG_3354.JPG

Rugpjūčio 25-26 dienomis į Ukmergės rajone esantį Prezidento Antano Smetonos dvarą sugužėjo policijos rėmėjai iš visos Lietuvos. Čia vyko pirmasis Lietuvos policijos rėmėjų sąskrydis.

Nepabūgę lietingų prognozių renginyje dalyvavo apie 300 policijai talkinančių savanorių bei kartu atvykusių bendruomenės pareigūnų. Pirmąjį policijos rėmėjų sąskrydį atidarytu paskelbė bei visus jo dalyvius pasveikino Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris. Stiprybės ir sėkmės varžybose linkėjo Lietuvos policijos rėmėjų asociacijos prezidentas Sigitas Mecelica. Renginį vedė Policijos departamento Viešosios policijos valdybos Prevencijos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Gitaras Mažintas.

Susibūrę į komandas, savanoriai dalyvavo įvairiausiose varžybose: traukė virvę, dėliojo dėlionę, žaidė šaškėmis ir jenga… Komandų vadovai susirungė autosimuliatoriaus rungtyje, kur turėjo pademonstruoti savo vairavimo įgūdžius. Profesionaliausiai vairavo Vilniaus apskrities komandos „VI 10-500“ vadovas. Iš Šiaulių apskrities „Paslapčių kambario“ greičiausiai ištrūko Kauno apskrities komanda „Žalia – balta“. Komandoms reikėjo įveikti dvi užduotis – Ukmergės gaisrininkų ir medikų parengtas rungtis. Gaisrininkų rungtyje dalyviai turėjo sujungti šlangas, bėgti, prasiveržti pro vartus ir vandens čiurkšle numušti taikinį. Greičiausi ir taikliausi šioje rungtyje buvo „VI 10-500“, antrą vietą iškovojo „Žaibo smūgis“ iš Utenos, trečiąją – „Pabiro kupa“ iš Panevėžio. Medikai inscenizavo eismo įvykį: estafetės metu reikėjo stabilizuoti lūžusią koją, atlikti dirbtinį kvėpavimą… Čia geriausiai sekėsi uteniškiams, antri buvo vilniečiai, o trečią vietą užėmė „Žemaitijos“ komanda. Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad pirmąją vietą iškovojo „Jotvingių“ komanda iš Alytaus apskrities, antrą „Saulės lokys“, suvienijęs šiauliečius, trečią – uteniškių „Žaibo smūgis“.

Veiklūs ir išmanūs savanoriai visus suorganizavo „Pasagos mėtymo“ rungtį kartu atvažiavusiems, bet varžybose nedalyvavusiems policijos pareigūnams. Šios rungties nugalėtoju išrinktas Vilkaviškio rajono policijos komisariato viršininkas Edvardas Gruzdys.

O lietus lyg tyčia pylė tiek atidarymo, tiek apdovanojimų metu, tačiau pozityvia energija pulsuojančio renginio tai nesutrikdė. Visi buvo geranoriški ir draugiški, apsirūpinę skėčiais ir lietpalčiais. Apdovanojimų ceremonijos metu nugalėtojus sveikino Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas ir rajono policijos komisariato vadovas Saulius Kazlauskas. Visos komandos gavo įspūdingas dovanas.

Nuobodžiauti neteko niekam. Muziejaus darbuotoja Jurgita Gleiznytė vedė ekskursijas po Prezidento Antano Smetonos dvarą, o vakarop tik suaugusiems skirta paskaita apie viliojimo meną tarpukaryje sulaukė anšlago.

Muzika, šokiai ir pokalbiai, pasidalijimas patirtimi – visa tai užpildė vakarinį sąskrydžio laiką.