>
2023-12-05

Užsienietis vairuotojas pateikė netikrą vairuotojo pažymėjimą

Užsienietis, pateikęs netikrą vairuotojo pažymėjimą Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus ekipažui, patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Už dokumento suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu jamgresia areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Gruodžio 5 d. apie 9 val. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus ekipažas sostinės Justinškių g. pastebėjo automobilį „Opel“, išregistruotą automatiniu būdu Lietuvos Respublikos teritorijoje.

Sustabdžiusšį automobilį, paaiškėjo, kad jį vairavoužsienio pilietis (gimęs 1976 m.). Keturiasdešimt septynerių metų amžiausvairuotojaspareigūnams pateikė vairuotojo pažymėjimą, išduotą Gruzijos Respublikoje. Jame policijos pareigūnaiįžvelgė galimus klastojimo požymius, tačiau vairuotojas nepripažino, kad dokumentas yra netikras.

Vairuotojo pažymėjimas buvo pristatytas į Vilniaus Oro uosto Pasienio užkardą technologiniam dokumento įvertinimui. Paaiškėjo, kad pateiktas vairuotojo pažymėjimas yra klastotė, nes neturi ultravioletinio vandens ženklų atspindžio, kitų apsaugos ženklų.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu(Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 300 str. 2 d.). Vyrui gresia areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.