Turto prievartautojai atsidūrė už grotų

Data

2020 05 29

Įvertinimas
0
DSC04835.JPG

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus pareigūnai sulaikė ir į areštinę uždarė tris vyrus, įtariamus turto prievartavimu. Įtariamieji teisėsaugai gerai žinomi, praeityje yra teisti už vagystes, plėšimus, pelnymosi iš kito asmens prostitucijos, disponavimą narkotinėmis medžiagomis bei kitus nusikaltimus.

Kovo 22 d. apie 2 val. Vilniuje, Karaliaučiaus g., tyčia buvo padegtas automobilis „Audi A8“. Kilusio gaisro metu taip pat sudegė automobilis „Renault Laguna“ bei apdegė automobilis „Hyundai Accent“. Dėl turto sunaikinimo visuotinai pavojingu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 str. 2 d.

Sostinės kriminalistai netruko išsiaiškinti, kad prieš padegant automobilį, kovo 20 d. buvo gautas pranešimas, jog Vilniuje, Karaliaučiaus g., pranešėjas matė, kaip iš juodo mikroautobuso išlipę vyrai apipurškė dujomis nukentėjusįjį ir, sumušę jį, pasišalino. Į įvykio vietą atvykusiems policijos pareigūnams nukentėjusysis pareiškė, kad pretenzijų niekam neturįs.

Ikiteisminio tyrimo metu kriminalistai surinko pakankamai įrodymų – nustatė, kad kovą įtariamieji grasino ir reikalavo iš nukentėjusiojo 10 000 eurų, jų negavę, kovo 20 d. jį sumušė, o po dviejų dienų sudegino jo automobilį.

Gegužės 26 d. įtariamieji sulaikyti, 29 d. jiems paskirtos griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas 2 mėnesiams.

Už turto prievartavimą (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 181 str. 2 d.) gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.