„Taško“ šeimininkė atsidūrė areštinėje

Data

2020 09 15

Įvertinimas
0
Untit.jpg

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Šalčininkų rajono policijos pareigūnai, reaguodami į gyventojų pranešimus dėl nelegalios prekybos alkoholiniais gėrimais ir siekdami mažinti neteisėtos alkoholio apyvartos mastus, rugsėjo mėnesio pradžioje organizavo policines priemones.

Ši neteisėta prekyba ypač suaktyvėja rugsėjo pradžioje, prasidėjus mokslo metams. Šia nelegalia veikla užsiimantys prekybininkai ne tik nepaiso jokių alkoholio kontrolės įstatymo nustatytų apribojimų, bet ir nesidrovėdami, nekreipdami dėmesio į pirkėjo amžių, vykdo nelegalią alkoholio prekybą. Vykdant policinę priemonę, policijos pareigūnai apsilankė Šalčininkuose, Plento g., šalia tvenkinio esančiame ir savo spalva išsiskiriančiame name, kurio šeimininkę pažįsta daugelis pigaus alkoholio visą parą ieškančių ir priklausomybę nuo alkoholio turinčių asmenų.

Dar 2019 m. policijos pareigūnai buvo apsilankę šiame name, kuomet dėl nelegalios alkoholio prekybos buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, tačiau atsakomybę prisiėmė tuo metu netyčia pas šeimininkę buvusi kaimynė.

Š. m. rugsėjo mėn. pradžioje policijos pareigūnams pavyko užfiksuoti ir pačios namo šeimininkės neteisėtus veiksmus. Užfiksavę neteisėto alkoholio pardavimo faktą, pareigūnai atliko kratą. Kaip paaiškėjo, policinėms priemonėms ruošėsi ne tik pareigūnai, bet ir pati namo šeimininkė, spėjusi užsirakinti viduje. Užsirakinusi pastaroji laiko veltui nešvaistė, o iš visų indų laistė naminę degtinę ant grindų bei pagalbinėse patalpose. Policijos pareigūnai į pagalbą išsikvietė kolegas iš Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, kurie atvyko su specialias patekimo į patalpas įrankiais. Tik įjungus specialiąją įrangą, nelegalaus alkoholio pardavėja nedelsiant atidarė duris pabūgusi turtinės žalos ir išlaidų dėl sugadinto turto. Namo viduje tvyrojo stiprus naminės degtinės tvaikas, tačiau per skubėjimą moteris vieno iš indų išpilti nespėjo, todėl pareigūnams pavyko paimti nedidelį naminės degtinės kiekį. Apie šešiasdešimties metų amžiaus ,,taško“ šeimininkė elgėsi arogantiškai, buvo įžūli, jautėsi užtikrinta, kad policijai ir šiuo atveju nepavyks įrodyti jos kaltę ir patraukti atsakomybėn. Dėl minėto įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 201 str. 1 d., o pati ,,taško“ šeimininkė, esant įstatymo nustatytiems pagrindams, sulaikyta ir patalpinta į areštinę. Moteriai gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Šalčininkų rajono policija dėkoja gyventojams už aktyvią pagalbą kovojant su neteisėta, nelegalia alkoholio apyvarta ir prašo būti neabejingiems daromiems teisės pažeidimams ir apie panašius atvejus skubiai pranešti skubios pagalbos telefonu 112.