Tariamai nuo sunkių nusikaltimų nukentėjusi moteris patraukta baudžiamojon atsakomybėn

Data

2019 12 06

Įvertinimas
0
Policija.jpg

Jaunos moters, apkaltinusios savo vyrą ir du jo draugus išžaginimu bei seksualiniu prievartavimu, melagystė atsisuko prieš ją pačią ‒ ji bus patraukta baudžiamojon atsakomybėn už pačios padarytas nusikalstamas veikas ‒ melagingą pranešimą apie nebūtą nusikaltimą bei melagingų parodymų davimą.

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdyba atliko ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 149 str. 2 d., 150 str. 2 d., gavus moters pareiškimą, kad ją, atėjusią į jai ir sutuoktiniui nuosavybės teise priklausantį butą, panaudodami fizinį ir psichologinį smurtą, išžagino ir seksualiai prievartavo jos vyras bei du jo draugai.

Nedelsiant buvo imamasi veiksmų, siekiant nustatyti ir surasti asmenis, galimai padariusius sunkius nusikaltimus, bei surinkti visus įmanomus duomenis, galinčius turėti reikšmės nusikaltimų tyrimui ir nagrinėjimui. Išsamiai tikrinant įvykio aplinkybes bei siekiant nustatyti tiek nukentėjusiosios, tiek ir įtariamųjų buvimo vietas nusikaltimų padarymo metu, buvo peržiūrėtos vaizdo kameros ‒ iš įrašų paaiškėjo, kad nukentėjusiosios tariamų nusikaltimų padarymo metu įvykio vietoje apskritai nebuvo. Apklausiant liudytojus bei atliekant kitus proceso veiksmus, nustatyta, kad vienas iš nukentėjusios moters nurodytų įtariamųjų taip pat pastarosios nurodytu laiku negalėjo būti nusikaltimo vietoje. Moteris ir toliau laikėsi savo parodymų. Pareigūnams toliau tikrinant įvykio aplinkybes, buvo paskirtas ne vienas objekto tyrimas, tačiau specialistų išvados akivaizdžiai paneigė nukentėjusiosios parodymus dėl jos atžvilgiu padarytų sunkių nusikaltimų.

Kriminalistams surinkus neginčijamus duomenis, šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro sprendimu lapkričio 15 d. ikiteisminis tyrimas nutrauktas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 3 str. 1 d. 1 p., kai nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Atsižvelgiant į tai, kad tariamai nukentėjusi moteris teisėsaugos institucijoms pranešė apie prieš ją padarytus sunkius nusikaltimus, kuriems išsiaiškinti įtariamųjų atžvilgiu buvo panaudotos procesinės prievartos priemonės, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal baudžiamojo kodekso 236 str. ir 235 str. dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą bei melagingų parodymų davimo. Moteriai teks atsakyti už jos pačios padarytas nusikalstamas veikas.