Sustabdyta nelegali prekyba alkoholiu Turgelių miestelyje

Data

2019 07 30

Įvertinimas
0
namine degtinė Turgeliai Akmenynės g..jpg

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šalčininkų rajono policijos komisariato (toliau ˗ Vilniaus apskr. VPK Šalčininkų r. PK) pareigūnai reaguodami į gyventojų pranešimus dėl nelegalios prekybos alkoholiu nustatymo, 2019 m. liepos 27 d., darbavosi Šalčininkų rajone, Turgelių seniūnijoje. Apie 17.40 val. Turgelių mstl., pareigūnai nustatė, kad Ilgoji g., gyvenanti 1974 m., gimimo vietos gyventoja, neteisėtai prekiavo namų gamybos alkoholiniais gėrimais. Įvykio vietoje buvo sulaikytas 1955 m., gimęs vietos gyventojas, kuris spėjo įsigyti apie 1 litrą skysčio, turinčio naminės degtinės kvapą. Pareigūnams atlikus kratą, gyvenamajame name buvo rastas aparatas naminei degtinei gaminti, broga, pagaminta antisanitarinėmis sąlygomis, kurioje vizualiai apžiūrint plaukiojo tarakonai ir kiti gyviai ir ką tik pagaminta naminė degtinė. Pagal minėtą faktą Vilniaus apskr. VPK Šalčininkų r. PK pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 201 str. ,,Neteisėtas naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimas, laikymas, gabenimas ar realizavimas“.

Kita Vilniaus apskr. VPK Šalčininkų r. PK grupė darbavosi taip pat Turgelių mstl., tik Akmenynės g., kur 1969 m., gimimo vietos gyventoja pardavė 0,5 litro stipraus namų gamybos alkoholinį gėrimą kitam vietos gyventojui. Pareigūnams nedelsiant atlikus kratą, gyvenamojoje patalpoje rasta apie 10 litrų skysčio, turinčio specifinį naminės degtinės kvapą bei 174 pakeliai įvairių rūšių cigarečių, nepaženklintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka tvarka finansų ministro patvirtinto specialiais ženklais – banderolėmis. Pagal minėtą faktą Vilniaus apskr. VPK Šalčininkų r. PK pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 201 str. ,,Neteisėtas naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimas, laikymas, gabenimas ar realizavimas“ bei administracinių teisės nusižengimų bylos teiseną pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 209 str. ,,Akcizais apmokestinamų prekių įsigijimas, laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką“.

Pažymėtina, kad gyventojų nepakantumas nelegaliai alkoholio prekybai dažniausiai susijęs su tuo, kad šeimos nariai, turintys priklausomybę nuo alkoholio ir psichiką veikiančių medžiagų, pirkdami ,,taškuose“ palieka paskutines šeimos santaupas, parduoda už alkoholį šeimos turtą, atiduoda tėvų šalpos pensiją ir vaikams skiriamų pašalpų lėšas, todėl vietos gyventojais vis aktyviau kreipiasi į policiją ir pranešinėja apie nelegalią prekybą alkoholiu ir kitas akcizines prekes.

Šalčininkų policija dėkinga vietos gyventojams už vertingą informaciją kovojant su šiais teisės pažeidimais ir toliau prašo gyventojų nebūti abejingiems ir apie žinomus panašaus pobūdžio teisės pažeidimus pranešti skubios pagalbos telefonu Nr. 112, www.epolicija.lt arba telefonu 8700 60000.