Sulaikyti telefoniniai sukčiai, apgaule iš senolės išvilioję pinigus

Data

2018 04 09

Įvertinimas
2
20180406_141039.jpg

Kovo 29 d. į Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Švenčionių r. policijos komisariatą kreipėsi pasijutusi apgauta 87-erių metų Švenčionių sen., Senojo Strūnaičio kaimo gyventoja. Senolė policijai aiškino, jog minėtą dieną apie 15 val. į namų laidinio ryšio telefoną jai paskambino moteris, melagingai prisistatė esanti giminaitė vardu L. ir prašė pagalbos. Tariamai skambinusiąją ištiko didelė bėda ir labai reikalingi pinigai operacijai. Maždaug po valandos į namus atėjo vyras, kuriam garbaus amžiaus moteris atidavė neva labai operacijai reikalingus 500 eurų. Vėliau suprato, kad buvo apgauta telefoninių sukčių. Moteris nepažino pas ją į namus atvykusio vyro ir negalėjo nurodyti, kokiu transportu jis atvyko.

Švenčionių r. policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnieji tyrėjai Vidas Builis ir Tomas Šavdinis, pradėję ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. 1 d.), per pakankamai trumpą laiką nustatė vienoje iš Vilniaus taksi įmonių registruotą baltos spalvos automobilį „Toyota Prius“, kuriuo nusikaltėliai ir atvyko į Švenčionių rajoną. Taip pat buvo nustatyti ir sulaikyti keturi asmenys, įtariami šio nusikaltimo padarymu. Tyrimo metu paaiškėjo, kad visi keturi vyrai yra nuo 20 iki 22 metų amžiaus ir gyvena Vilniuje. Vienas jų turi leidimą gyventi Lietuvoje.

Švenčionių policijos pareigūnai įtaria, kad šie asmenys galėjo apgauti ir daugiau Lietuvos žmonių, todėl prašo gyventojų būti budriais, nepasitikėti telefonu skambinančiais asmenimis, prašančiais pinigų, nesileisti su jais į kalbas ir juo labiau nepasakoti, nerodyti ir niekada neduoti pinigų.

Kilus įtarimui, kad paskambino telefoniniai sukčiai, nedelsdami skambinkite į policiją arba bendruoju pagalbos telefonu 112. Taip pat nepamirškite apie pavojų įspėti savo artimuosius, kaimynus ar draugus – ypač vyresnio amžiaus.