>
2020-12-09

Sulaikyti asmenys, klastoję buhalterinius apskaitos duomenis

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo bei apgaulingo apskaitos tvarkymo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 220 str. 2 d., 222 str. 1 d.).

Vilniaus apskr. policijos kriminalistai po ilgalaikio tyrimo, pradėto gavus informaciją, kad mažmenine prekyba besiverčiančios įmonės akcininkas ir direktorius, prekiaujantis naujomis automobilių detalėmis iš Vokietijos, įmonės veiklą organizavo taip, kad didžioji dalis bendrovės gaunamų pajamų buvo neapskaitoma įmonės buhalterinėje apskaitoje. Nustatyta, kad įtariamieji veikė pagal schemą ‒ naudojosi Lietuvoje bei užsienyje registruotų bendrovių vardu ir, klastodami buhalterinius duomenis, sugebėjo nuslėpti tikrus pirktų bei parduotų autodetalių kiekius, už jų pardavimą gautas pajamas ir tuo pačiu nesumokėti valstybei priklausančių mokesčių.

Sostinės Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai sulaikė dviejų bendrovių direktorius. Įmonėse bei įtariamųjų asmenų gyvenamosiose vietose buvo atliktos kratos, paimti tyrimui reikšmingi dokumentai ir daiktai. Vieno iš įtariamųjų asmenų gyvenamojoje vietoje rasta 30 000 eurų, pareigūnai aiškinasi šių pinigų kilmės teisėtumą.

Sulaikyti asmenys įtariami nusikalstamomis veikomis, už kurias Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse numatyta bausmė iki 8 metų laisvės atėmimo. Šiuo metu nustatinėjama valstybei padaryta žala, ikiteisminis tyrimas tęsiamas.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.