Sulaikytas nužudymu įtariamas šešiolikmetis

Data

2020 03 19

Įvertinimas
0
nuot.jpg

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato kriminalistai sulaikė keturiolikmetės nužudymu įtarimą šešiolikmetį. Jam paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.

Vilniaus apskr. vyriausiajame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas, gavus pranešimą, kad š. m. kovo 13 d. po pietų iš namų Vilniuje išėjo ir negrįžo nepilnametė (gimusi 2005 m.). Atlikus paieškos priemones, kovo 15-osios vakarą nepilnametės kūnas su smurto žymėmis rastas sostinės Sudervės kapinėse.

Ikiteisminis tyrimas dėl paieškos buvo perkvalifikuotas ir šiuo metu atliekamas dėl nužudymo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 str. 1 d.). Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato kriminalistai, atlikę ne vieną priemonę bei išanalizavę visą gautą informaciją, nustatė ir sulaikė asmenį, įtariamą šiuo labai sunkiu nusikaltimu. Įtariamasis – taip pat nepilnametis, šešiolikos metų jaunuolis (gimęs 2003 m.). Atliktos kratos jo gyvenamojoje vietoje metu rasti daiktai, turintys įrodomosios reikšmės, bei nusikaltimo padarymo įkalčiai.

Šešiolikmečiui paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Informacija dėl nepilnametės nužudymo viešai nebuvo skelbta, kad šio nusikaltimo padarymu įtariamas (-i) asmuo (-ys) nespėtų sunaikinti tyrimui reikšmingų įkalčių ir nepasislėptų nuo teisėsaugos. Be to, ieškant įtariamojo (-ųjų), buvo sulaikyti du teisėsaugos ieškomi asmenys.