>
2023-07-11

Sukčiai socialiniuose tinkluose užsiima „pardavimais“

Įsigyjant prekes internetu, patariame neprarasti budrumo.

Pastaruoju metu padaugėjo pranešimų iš gyventojų, kurie nukentėjo įsigydami prekes, kurių skelbimus rado socialiniame tinkle „Facebook“. Sukčiai veikia susikurdami asmenines paskyras ir parduodami prekes įvairiose uždarose grupėse.

Nuo liepos 1 iki 10 dienos nuo sukčių nukentėjo šeši Ukmergės rajono gyventojai. Visi skelbimus apie parduodamas prekes rado socialiniame tinkle Facebook. Norėta įsigyti automobilių vaistinėles, vaikišką vežimėlį, palapinę, basutes, suktuką. Vienas asmuo pats pardavė bilietus į koncertą, tačiau bilietus išsiuntė, o pinigų negavo. Patirti pirkėjų nuostoliai siekia nuo 40 iki 100 eurų.

Kaip neapsigauti perkant?

Kone kiekvienoje pardavimui skirtoje grupėje, nuo knygų iki buto pirkimo, rasite perspėjimų apie sukčius. Dažnai ir Facebook galite rasti klaidinančių reklamų, siūlančių pigiai įsigyti brangių prekių. Neretai pervedus pinigus pasirodo, kad įsigytas produktas – padirbtas ar nekokybiškas.

Socialiniuose tinkluose sukčiai stengiasi apgauti žmones, kad jie įsigytų prekę impulsyviai, neapgalvoję. Pavyzdžiui, už butus siūloma sumokėti jų neapžiūrėjus, taip žadama pirmenybė. Bet pervedus pinigus pardavėjas dingsta.

Kaip apsisaugoti?

Neskubėkite pervesti pinigų – paprašykite pateikti įrodymą, kad pardavėjas turi parduodamą daiktą.

Jei norimas prekes įsigyjate ne iš privataus žmogaus, bet iš įmonės, paieškokite jos „Google“. Jei tai sukčiai, rasite arba blogus atsiliepimus, arba apskritai nepavyks rasti tokios bendrovės. Greičiausiai turite reikalų su sukčiais.

Nesivadovaukite emocijomis ir neskubėkite – nusikaltėliai paprastai daro spaudimą skubindami, todėl gerai apgalvokite prieš pervesdami savo pinigus.