>
2024-01-29

Su padirbtais vairuotojo pažymėjimais įkliuvo pakistaniečiai

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato kelių policijos pareigūnams įkliuvusiemsdviem Pakistano piliečiams gresia areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų, o Tadžikistano piliečiui teks grįžti į savo šalį.

Sausio 27 d. apie 15 val. 30 min. Vilniuje, Savanorių pr., kelių policijos pareigūnams įkliuvo automobilio „Opel“ vairuotojas ir keleivis – kaip paaiškėjo, jo vairuojamas automobilis neįregistruotas nustatyta tvarka ir su negaliojančiais valstybinio numerio ženklais, o kartu važiavęs keleivis buvo neprisisegęs saugos diržo. Trisdešimt šešerių metų amžiaus keleivis (gimęs 1987 m.), Tadžikistano pilietis, su pažeidimu sutiko, jam surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 432 str. 2 d. Be to, buvo nustatyta, kad užsienietis yra ieškomas – jo atžvilgiu dar pernai buvo priimtas sprendimas dėl grąžinimo ir duotas terminas iki 2023 m. lapkričio 17 d. savanoriškai išvykti iš šalies. Užsienietį teko sulaikyti ir pristatyti į Vilniaus oro uosto užkardą.

Sausio 28d. apie18 val. 19min. Vilniuje, Žalgirio g., buvo sustabdytasautomobilisToyota“, kurį vairavo Pakistano pilietis (gimęs 1985 m.). Jo vairuojamas automobilis taip pat neįregistruotas nustatyta tvarka ir su negaliojančiais valstybinio numerio ženklais. Paaiškėjo, kad trisdešimt aštuonerių metų amžiaus užsienietis neturi teisės vairuoti šios kategorijos transporto priemonių – jopateiktasneva tarptautinis vairuotojo pažymėjimas nesuteikia teisės vairuoti Lietuvoje. Be to, policijos pareigūnams kilo įtarimų, kad dokumentas netikras. Kad vairuotojo pažymėjimas yra klastotė, patvirtino ir Vilniaus oro uosto užkardos specialistai. Toyota“ vairuotojuine tik surašytas administracinio nusižengimo protokolas, betir pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 300 str. 2 d.).

Sausio 29 d., po vidurnakčio, apie0 val. 20min., sostinės centre,Gedimino pr. patikrinti sustabdytasautomobilis „Toyota“.Nustatyta, kad automobilį vairavo dvidešimtmetis Pakistano pilietis (gimęs 2003 m.). Jo pateiktas tariamas tarptautinis vairuotojo pažymėjimas, Lietuvoje nesuteikiantis teisės vairuoti, pareigūnams sukėlė įtarimų. Vilniaus oro uosto užkardos specialistai kelių policijos pareigūnų įtarimus patvirtino – vairuotojo pažymėjimas yra klastotė. Jaunam vairuotojuisurašytas administracinio nusižengimo protokolas ir pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 300 str. 2 d.).