Sostinės pareigūnams su narkotikais įkliuvo trys asmenys, vienas jų – neįgalus

Data

2019 07 19

Įvertinimas
0
IMG-2f2d77cea30c981b3b8c4ecf1b2310f4-Vg.jpg

Taboro gyventojai, „neapsikentę“ nuolatinių policijos reidų, kraustosi gyventi į miestą ‒ čia ir toliau užsiima vieninteliu gyvenimo išmoktu amatu ‒ prekyba narkotinėmis medžiagomis. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnams įkliuvo trys asmenys, neteisėtai disponavę narkotinėmis medžiagomis. Du jų atsidūrė už grotų, trečias, neįgalus, liko laisvėje – jam reikalinga nuolatinė slauga.

Liepos 18-ąją Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai, tikrindami informaciją Savanorių pr., prie parduotuvės, sulaikė romų tautybės nepilnametį (gimusį 2002 m.) ‒ jis pardavė 15 „dozių“ narkotinių medžiagų vyrui (gimusiam 1984 m.).

Atlikta neatidėliotina krata viename iš sostinės Savanorių pr. butų ‒ čia policijos pareigūnai aptiko 145 folijos lankstinukus su milteliais, įtariama, narkotine medžiaga, 2 polietileninius maišelius su augalinės kilmės medžiaga („žole“), priemones narkotinėms medžiagoms fasuoti ir sverti bei 92 eurus, gautus nusikalstamu būdu.

Buto savininkas romų tautybės vyras (gimęs 1980 m.) yra neįgalus, prikaustytas prie invalido vežimėlio. Prieš 13 metų tapo neįgalus, nes vartojo narkotines medžiagas. Kol nebuvo prikaustytas prie vežimėlio, jis sėkmingai „darbavosi“ tabore ‒ prekiavo narkotinėmis medžiagomis, kol buvo sulaikytas policijos pareigūnų. Vėliau tabore sudegus pastatui, kuriame jis gyveno, jam pagalbos ranką ištiesė socialiniai darbuotojai ‒ vyras buvo apgyvendintas reabilitacijos centre. Jam buvo suteiktas socialinis būstas, paskirtas globėjas. Atrodo, gyvenimas susitvarkė, tačiau neilgam. Vyras vėl įniko į narkotikus ir pradėjo juos pardavinėti. Jam talkino nepilnametis giminaitis, kuris policijos pareigūnams jau gerai žinomas. Šešiolikmetis prisipažino, kad visaip bando prasimanyti pinigų pragyventi, dažniausiai ‒ neteisėtais būdais, nes tai verčia gyvenimo sąlygos. Jo tėtis miręs, o mama atlieka bausmę už prekybą narkotinėmis medžiagomis.

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto antrajame policijos komisariate buvo pradėtas ir atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti. Neįgalus vyras nesulaikytas, nes jam reikalinga nuolatinė slauga. Jam talkinęs nepilnametis ir pirkėjas atsidūrė ką tik oficialiai atidarytoje naujoje sostinės policijos areštinėje.