Sostinės kelių policija ragina pasirūpinti savo saugumu ‒ segėti atšvaitus ar vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais

Data

2018 10 22

Įvertinimas
0
DO4B7992.JPG

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai atkreipia pėsčiųjų ir dviratininkų dėmesį į tamsiuoju paros laikotarpiu padidėjusius pavojus, eismui nepalankias oro sąlygas (rūkas, lietus), būtinybę pėstiesiems teisingai, kitiems eismo dalyviams matomose vietose segėti atšvaitus, dviratininkams dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais. Jie reikalingi tam, kad užtikrintume savo saugumą.

Pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba prie drabužių būti prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą.

● Atšvaitą prie drabužių reikia pritvirtinti taip, kad jis būtų matomas kitiems eismo dalyviams. Jei turite tik vieną atšvaitą, jį pritvirtinkite (prisisekite) prie drabužių dešinėje pusėje.
● Pakabinamą atšvaitą, pervertą virvele ar grandinėle, prisegame prie drabužių (pvz., kišenės), dešinėje pusėje, kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje.

● Atšvaitą-juostelę lengvai uždedame ant drabužių rankovės (truputį aukščiau rankos riešo) ar kojos blauzdos srityje.

● Patys atšvaitai savaime nešviečia, tačiau jie atspindi į juos nukreiptą šviesą, todėl atšvaito paviršiaus plotas turi būti pakankamai didelis, kad transporto priemonės žibintų šviesos galėtų jį apšviesti.

Mėgstantiems važinėti dviračiu būtina pasirūpinti, kad dviratis iš abiejų šonų būtų pažymėtas oranžiniais, gale – raudonu atšvaitu. Dviračio piekyje degtų baltos, gale ‒ raudonos šviesos žibintai. Policijos pareigūnai primena, kad Kelių eismo taisyklės ne rekomenduoja, bet reikalauja laikytis nustatytų normų. Segėkite atšvaitus, būkite matomi ir laiku pastebėti vairuotojų.