Sostinėje – neįprasta akcija: raginimas važiuoti saugiai ir rinktis aplinkai draugiškus būdus

Data

2022 09 21

Įvertinimas
0
307464902_454993033331502_7179716545756155279_n.jpg

Lietuvos policija kartu su Aplinkos ministerija primena saugumo principus ir ragina dažniau keliauti aplinkai draugiškais būdais.

Lietuvos policija ir LR Aplinkos ministerija 5-iuose didžiausiuose šalies miestuose - Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose - kartu su jų savivaldybėmis rugsėjo 21-ąją vykdo prevencinę priemonę minėdami dvi svarbias datas – Europos dieną be žuvusiųjų keliuose ir Tarptautinę dieną be automobilio.

Policijos pareigūnai tikrina pažeidimus, primena vairuotojams apie saugumą, atidumą, pareigas kelyje ir ragina tausoti aplinką – bent dienai palikti automobilį namie ir rytoj miestuose persėsti į nemokamą viešąjį transportą. Jiems dovanojami viešojo transporto bilietai.

Akcijos tikslas – ne tik priminti saugumo principus, bet ir paskatinti vairuotojus keisti įpročius ir paraginti į darbą, susitikimus ar kitų reikalų tvarkyti vykti autobusu, troleibusu arba rinktis kelionę dviračiu, paspirtuku, pėsčiomis.

Šos priemonės metu Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai patikrino 45 transporto priemonių vairuotojus, vienas jų už transporto priemonės vairo buvo neblaivus. Vairuotojams išdalyta atšvaitų ir bilietų, leisiančių rytoj pasinaudoti nemokama kelione viešuoju transportu.

Primename, kad rugsėjo 16-22 dienomis Lietuvoje ir visoje Europoje vyksta Europos judumo savaitės bei Europos kelių policijos tinklo Saugumo dienų renginiai ir kviečiame pasirašyti šį Europos kelių policijos tinklo ROADPOL (angl. European Roads Policing Network) pasižadėjimą Take a pledge (roadpolsafetydays.eu) būti drausmingu eismo dalyviu ir taip dar kartą priminti sau, kad kelyje beveik viskas priklauso nuo mūsų pačių atsakingumo, dėmesio ir sąmoningumo.