2024-01-08

Savaitgalį eisme netrūko KET pažeidėjų

Savaitgalį vykdydų priemonių metu Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai išaiškino 227 Kelių eismo taisyklių pažeidėjus, išaiškino ir neteisėtodisponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis atvejį.

Sausio 7 d. apie 0 val. 35 min. Vilniuje, Mindaugo g., spec. priemonių metu, buvo pastebėtas automobilis „Toyota Prius“, kurio vairuotojas rankomis naudojosi mobiliojo ryšio priemone. Pareigūnai nusprendė pažeidėją sustabdyti.

Sustabdžius automobilį, paaiškėjo, kad „Toyota Prius“ vairuoja trisdešimtmetis Tadžikistano Respublikos pilietis (gimęs 1993 m.). Pavėžėju dirbantis vyras pareigūnams paaiškino, kad važiavo centro link pasiimti kliento, todėl vairuodamas kalbėjo telefonu naudodamasis rankomis. Užsieniečiui sunkiai sekėsi susikalbėti su klientu, todėl pareigūnai pokalbį perėmė. Pokalbio metu paaiškėjo, kad šio pavežėjo, vežusio jį į Pylimo g., automobilyje pametė piniginę. Apžiūrėjus automobilį, už keleivio sėdynės buvo rasta piniginė, o joje – plastikinis maišelis su kristalinės kilmės medžiaga, galimai narkotine medžiaga.

Pavežėjas kartu su policijos pareigūnais rastą piniginę nuvežė jos savininkui, kuris jau laukė Halės turgavietės prieigose, Pylimo g. Vyras, kaip vėliau paaiškėjo (gimęs 1996 m.), atpažino savo pamestą piniginę, kurioje be maišelio su galimai narkotine medžiaga, buvo ir banko mokėjimo kortelė, pinigai. Paklausus, kas yra maišelyje, jaunas vyras prisipažino, kad tai – narkotinė medžiaga asmeniniam naudojimui, kurią jam nepažįstamas asmuo už du alkoholinius kokteilius perdavė klube.

Dvidešimt aštuonerių metų amžiaus vyras pristatytas į policijos komisariatą.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str. 1 d.

Savaitgalio vykdytų priemonių metu Kelių policijos skyriaus pareigūnams įkliuvo 5 neblaivūs vairuotojai, 34 vairuotojai, neturintys teisės vairuoti transporto priemones. Mobiliojo ryšio priemonėmis be laisvų rankų įrangos naudojosi 51 vairuotojas, 40 vairuotojų nesėgėjo diržo. Taip pat buvo nustatytas ir chuliganiško vairavimo atvejis, 97 kiti KET pažeidimai. Per savaitę trikojai greičio matuokliai užfiksavo 1 060 greičio viršijimo atvejų.