Saugaus eismo dieną – sostinės policijos renginiai

Data

2018 04 06

Įvertinimas
0
8.JPG

Balandžio 6-ąją Lietuvoje buvo minima Saugaus eismo diena. Tai diena, suteikianti galimybę dar kartą kiekvienam visuomenės nariui, eismo dalyviui, susimąstyti apie žmogiškąsias vertybes – gyvybę, sveikatą, atsakomybę už savo elgesį kelyje.

Pagrindinis Saugaus eismo dienos tikslas – nė vieno nukentėjusio eismo dalyvio šalies keliuose.

Dar kovo mėnesį buvo paskelbtas Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų piešinių konkursas „Vaikas pėsčiasis - atsakingas eismo dalyvis“. Konkursą, skirtą Saugaus eismo dienai Lietuvoje paminėti, organizavo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdyba ir Vilniaus lopšelis-darželis „Ozas“.

Konkursui pristatyti 175 piešiniai iš 29 Vilniaus, Vilniaus rajono, Ukmergės, Šiaulių, Panevėžio, Kupiškio vaikų darželių su palinkėjimais įteikti vairuotojams socialinės iniciatyvos metu balandžio 6-ąją.

Minėdami Saugaus eismo dieną, pareigūnai apsilankė ne tik ugdymo įstaigose ‒ įmonės TEVA darbuotojams skaitė paskaitą „Saugaus eismo kultūra“. Suaugusieji eismo dalyviai buvo raginami visada būti kultūringais, atidžiais ir sąmoningais kelyje, rūpintis savo atžalų ir savo pačių saugumu.

Šią dieną nuo 15 val. Katedros aikštėje vyko pagrindinis Saugaus eismo dienos renginys „Saugok mane, aš saugosiu Tave“. Renginiui paruoštoje Katedros aikštėje veikė interaktyvi saugaus eismo erdvė, kur renginio dalyviai galėjo išbandyti įvairias atrakcijas, susipažinti su saugaus eismo kelyje informacija. „Egzaminų zonoje“ visi norintieji galėjo pasitikrinti Kelių eismo taisyklių teorines žinias, demonstraciniuose stenduose „pajausti“ saugos diržų efektyvumo ir automobilio apsivertimo imitavimo įrenginio „galią“, pabendrauti su kelių policijos pareigūnais, susipažinti su jų naudojama technika, taip pat dalyvauti Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnų surengtoje Saugaus eismo viktorinoje, ir mažiesiems, ir suaugusiesiems renginio dalyviams išklausyti saugaus eismo pamoką.

Šio renginio organizatoriai: Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, VšĮ ,,Renginių fabrikas“; socialiniai partneriai: Susisiekimo ministerija, Lietuvos policija, UAB ,,Girteka Logistics“.