2021-04-06

Saugaus eismo dieną primintas saugumas keliuose

Balandžio 6-oji – Saugaus eismo diena Lietuvoje. Tai diena, suteikianti galimybę dar kartą kiekvienam visuomenės nariui – eismo dalyviui susimąstyti apie žmogiškąsias vertybes – moralę, atsakomybę, sveikatos ir gyvybės trapumą šių dienų globalizacijos pasaulyje.

Minėdami šią dieną Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai šį rytą surengė prevencinę priemonę Mickūnų ir Lavoriškių seniūnijose ‒ ar važiuojantys dviračiais ir paspirtukais gyventojai dėvi šalmus, ar laikosi kitų Kelių eismo taisyklių. Bendraujant su dviratininkais pareigūnai apžiūrėjo dviračius, jų naudotojams išaiškino, ar jie atitinka Kelių eismo taisyklėse numatytus reikalavimus. Taip pat priminė jiems Kelių eismo taisyklėse numatytas dviratininkų, o taip pat ir paspirtukų vairuotojų pareigas, paaiškino, kokia grėsmė kyla sveikatai bei gyvybei ir kokia atsakomybė laukia, jei nesilaikys Kelių eismo taisyklėse numatytų nuostatų.

Pažeidimų šį rytą pareigūnai nenustatė, bet sutiktiems eismo dalyviams įteikė atmintines ,,Saugokite vieni kitus kelyje“, ,,Taisyklės ir patarimai dviračių, paspirtukų, riedžių, mopedų vairuotojams“.

Bendruomenės pareigūnai dar kartą primena: vertinkime tai, kas mums duota – gyvybę, būkime sąmoningi ir aiškiai suvokiantys, kad saugią aplinką kuriame tik mes patys. Gerbkime ir saugokime vieni kitus kelyje.