>
2024-01-09

Šalčininkų r. pareigūnai nutraukė vilniečio naminukės „fabrikėlio“ veiklą (video)

Vyrui, ilgus metus aprūpindavusiam „velnio lašais“ ne tik sostinės bet ir Vilniaus, Elektrėnų, Šalčininkų rajonų „taškus“, gresia bauda arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Sausio 6 d. Šalčininkų r. policijos komisariato pareigūnams atlikus kratą vilniečio (gimusio 1970 m.) namuose sostinės Ribiškių g., įvairiose slėptuvėse po gyvenamuoju namu ir šalia esančiame, jo motinai priklausančiame name, buvo rasta apie 1 t brogos ir apie 100 l naminės degtinės. Pats namo šeimininkas buvo sulaikytas „besidarbuojantis“ prie aparato naminei degtinei gaminti. Jis Vilniaus apskr. policijai žinomas, kaip naminukės gamintojas ir platintojas pravarde ,,Vasia“, ilgus metus aprūpindavęs „velnio lašais“ ne tik sostinės bet ir Vilniaus, Elektrėnų, Šalčininkų rajonų „taškus“.

2021 m. po vieno tokio pareigūnų vizito pas jį, kai buvo rastas didelis naminės degtinės kiekis bei aparatas naminei degtinei gaminti, įrengtas po gyvenamuoju namu ir integruotas į pastato šildymo sistemą, jis „užsidirbo“ baudžiamąją atsakomybę. Tačiau sumokėjęs 3 800 eurų baudą, turimomis žiniomis, jau kitą dieną tęsė savo nelegalų verslą.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl didelio kiekio neteisėtų naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) gaminimo, laikymo, gabenimo ar realizavimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 201 str. 2 d.).

Šalčininkų rajono policija dėkinga gyventojams už aktyvią pagalbą ir vertingą informaciją išaiškinant teisės pažeidimus ir toliau prašo apie pastebėtus galimai daromą teisės pažeidimą ar nusikalstamą veiką nedelsiant pranešti skubios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba per elektroninių policijos paslaugų portalą www.epolicija.lt