>
2023-07-03

Šalčininkų pareigūnai sulaikė didelį kiekį kvaišalų (video)

Sulaikytas jaunas Eišiškių miesto gyventojas, pas kurį rasta ir paimta narkotinių medžiagų. Įtariamajam gresia laisvės atėmimas nuo dvejų iki aštuonerių metų.

Pastaruoju metu padaugėjo vietos gyventojų pranešimų dėl Šalčininkų rajone jaunimo tarpe galimai platinamos stipraus poveikio narkotinės medžiagos vadinamos „kristalais“ bei pradėtos tiekti garinimui elektroninėse cigaretėse skysto pavidalo narkotinės medžiagos. Taip pat gauta pranešimų, apie galimai miesto gimnazijose platinamas narkotines medžiagas.

Po kruopštaus tyrimo speciali Šalčininkų rajono policijos komisariato tyrimo grupė atliko tikslinę policinę priemonę. Birželio 29 d. apie 21 val. Šalčininkų r., Eišiškėse, buvo sustabdytas automobilis „Škoda“, vairuojamas jauno vietos gyventojo (gimusio 1999 m.). Vairuotojo asmens apžiūros metu policijos pareigūnai jo apatinėse kelnaitėse rado maišelį su balta medžiaga „kristalais“.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d.). Atlikus narkotinių medžiagų tyrimą, paaiškės tikslus jų kiekis ir koncentracija.

Per pastaruosius du mėnesius, tai jau trečias kartas, kai Šalčininkų rajone užkardomi narkotinių medžiagų platinimo atvejai, o atskirais atvejais ir dideli kvaišalų kiekiai. Tokia situacija rajone verčia sunerimti ir imtis aktyvių prevencinių veiksmų ne tik policiją, bet ir vietos savivaldos institucijas, visuomenines organizacijas, vietos bendruomenę, nes tik bendromis pastangomis galima laimėti kovą su nelegalia psichiką veikiančių medžiagų apyvarta.

Ši speciali Šalčininkų rajono policijos pareigūnų grupė per pastaruosius metus atskleidė keliasdešimt sunkių nusikaltimų – sukčiavimų, vagysčių, nelegalaus alkoholio, neteisėtos akcizinių prekių ir narkotinių medžiagų apyvartos atvejų. Dauguma Šalčininkų rajono gyventojų nesitaiksto su daromais teisės pažeidimais ir nuolat teikia aktualią informaciją pareigūnams. Ir nors nuolat susiduriama su dideliu asmenų, linkusių daryti nusikaltimus, pasipriešinimu bei noru nuslopinti motyvuotų ir principingų pareigūnų pastangas, speciali grupė, aprūpinta Šalčininkų savivaldybės perduota šiuolaikiška įranga, sėkmingai dirba gyventojų labui.

Šalčininkų rajono policija dėkinga gyventojams už aktyvią pagalbą ir vertingą informaciją išaiškinant teisės pažeidimus ir toliau prašo apie pastebėtus galimai daromus teisės pažeidimus ar nusikalstamą veiką pranešti skubios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba per elektroninių policijos paslaugų portalą www.epolicija.lt