Projektas „Rask jėgų save pakeisti“ tęsia savo veiklas

Data

2020 03 09

Įvertinimas
0
Plakatas RKSP.jpg

Jau trečius metus iš eilės tarp nevyriausybinių organizacijų, dirbančių su smurtautojais, projektų konkurso laimėtojų – viešoji įstaiga „Mūsų saulužė“, glaudžiai bendradarbiaujanti su Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto šeštuoju policijos komisariatu ir šio komisariato darbuotojų asociacija. Projektas „Rask jėgų save pakeisti“ toliau tęsia savo veiklas. Šį kartą prie projekto prisijungia Vilniaus apskrities policija, Vilniaus probacijos pareigūnai bei Lietuvos šaulių sąjungos šauliai.

Projektas sudaro galimybę tęsti ir vystyti darbą su smurtautojais. Jo metu smurtinio elgesio siekiantiems atsikratyti asmenims ir jų šeimos nariams bus suteikta kompleksinė psichologinė, teisinė, bendroji socialinė pagalba, mediacijos paslaugos. Projekto dalyviai gaus individualias teisines, psichologines konsultacijas, dalyvaus elgesio keitimo, įgūdžių stiprinimo programose. Bendradarbiaujant su policija, probacijos tarnyba, pataisos namais, asociacijomis, taip pat pasitelkiant savanorišką viešųjų bei verslo subjektų paramą, smurtauti ir nusikalsti linkusiems asmenims bus suteiktos ne tik kompleksinės specialistų paslaugos, bet ir sąmoningumą, atsakomybę, valią, fizinį pasirengimą ir ištvermę ugdančios laisvalaikio paslaugos ‒ pažintiniai žygiai, stovyklos, edukacinės programos, taip pat priklausomybes bei smurtinį elgesį įveikusios bendruomenės parama, prireikus ‒ nakvynė.

Visoje Vilniaus apskrityje bus sudarytos mobilios šaulių savanorių grupės, kurios pagal policijos pareigūnų sudarytą planą stebės viešąsias vietas, kuriose vyksta daugiausia nusikaltimų, dažnai smurtaujama, viešai vartojamas alkoholis vyksta neteisėta prekyba alkoholiu.

Projektas padės smurtauti ir nusikalsti linkusius asmenis, nepalankioje socialinėje aplinkoje augančius jaunuolius ištraukti iš nepalankios socialinės aplinkos, parodyti tinkamus identifikavimosi pavyzdžius.

Paskaitos-konsultacijos ir elgesio korekcijos programos nuteistiesiems suteiks bendrųjų žinių įvairiomis su smurtu ir priklausomybėmis susijusiomis temomis – bendravimo psichologijos, konfliktų sprendimo, priklausomybių, pozityvios tėvystės ir kt., motyvuos keisti elgesį, paskatins tikslinę grupę kreiptis specializuotos pagalbos, pasinaudoti teikiamomis paslaugomis, padės atsikratyti smurtinio elgesio.

Projekto vykdytojų, partnerių, seniūnijų, bendruomenių atstovų ir nevyriausybinių organizacijų apskritieji stalai skatins tarpinstitucinį bendradabiavimą, padės koordinuoti veiklą darbo su smurtautojais srityje. Baigiamojoje konferencijoje bus apibendrinti projekto rezultatai, pasidalinta patirtimi.

Projektas padės smurtauti linkusiems asmenims ir jų šeimos nariams suprasti kitų būsenas, išgyvenimus, interesus, valdyti emocijas, išreikšti jas socialiai priimtinu būdu, konstruktyviai spręsti konfliktus, programa motyvuos keisti savo elgesį, paskatins prisiimti atsakomybę už savo veiksmus. Informaciniai leidiniai bus platinami seniūnijose, bendruomenėse, mokyklose, ir kt., numatytos švietimo ir sklaidos veiklos ugdys visuomenės nepakantumą smurtui, skatins smurtauti linkusius asmenis atsikratyti smurtinio elgesio ir priklausomybių, kreiptis dėl kvalifikuotos pagalbos.

Tikimasi, kad, įgyvendinus projektą, asmenims, išgyvenantiems socialinę-psichologinę krizę, norintiems atsikratyti smurtinio elgesio, taps labiau prieinama specialistų pagalba. Kartu sumažės ir smurto artimoje aplinkoje, o projekto sklaida skatins visuomenės nepakantumą visų rūšių smurtui.