>
2020-12-03

Prevencinės priemonės metu nustatyta birios medžiagos vežimo reikalavimų pažeidimų (video)

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariato pareigūnai kartu su Lietuvos transporto saugos administracijos darbuotojais surengė bendrą prevencinę priemonę ‒ buvo tikrinamas sunkiasvoris transportas ir juo vežamų krovinių sauga.

Trakų rajono teritorijoje gausu magistralinių ir krašto kelių, kuriais kiekvieną dieną pravažiuoja daug sunkiasvorių transporto priemonių. Ypač didelė jų koncentracija rajono veikiančių žvyro karjerų apylinkėse. Krovininiai automobiliai, gabendami smėlį, žvyro skaldą, žvirgždą ar kitus mišinius, nesilaikydami nustatytų saugos reikalavimų, kelią grėsmę kitų eismo dalyvių ir jų turto saugumui, taip pat gadina kelių infrastruktūrą. Dažniausiai dėl išbarstytų ir iš po ratų atšokančių biriojo mišinio dalių dūžta ar įskyla kitų automobilių stiklai, apgadinamas transporto priemonės kėbulas.

Trakų r. policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai kartu su Lietuvos transporto saugos administracijos darbuotojais gruodžio 1-2 d. skirtingose rajono vietose ir skirtingu laiku tikrino, kaip sunkiasvorio transporto vairuotojai laikosi šios kategorijos kroviniams nustatytų gabenimo reikalavimų. Per dviejų dienų policinę priemonę nustatyta 10 pažeidimų pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 459 str. 1 d. (vairuodamas sunkiasvorę transporto priemonę, nesilaikė krovinio išdėstymo ir jo pritvirtinimo reikalavimų, nustatyta kad vežamos birios medžiagos yra neuždengtos ir kelia pavojų eismo saugumui), 1 ‒ pagal LR ANK 459 str. 6 d. (vairuodamas sunkiasvorę transporto priemonę viršijo didžiausiąją leidžiamą ašies apkrovą) ir vienas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 459 str. 10 d. (pakrovė krovinį vežti kelių transporto priemone, kai viršijama leidžiama ašies apkrova). Už šiuos pažeidimus numatytos baudos nuo šešiasdešimt iki dviejų tūkstančių eurų.