2021-10-27

Pradingėlis gyvena miške

Ukmergės r., Bernotiškių k. gyventojo paieška buvo paskelbta liepos mėnesį. Keletą mėnesių apie jį nebuvo jokių žinių. Vyrą netikėtai atpažino policijos pareigūnas, kuris praėjusį savaitgalį miške buvo išėjęs su šeima pasivaikščioti.

Dėl dingusiojo 62-ejų metų vyro liepos 3 dieną į policiją kreipėsi jo giminaitė. Moteris pranešė, kad paskutinį kartą jos giminaitis buvo matytas birželio 25 d. Nuvykusi pas jį rado užrakintus namus.

Policija paskelbė dingusiojo paiešką, apklausė kaimynus, bendradarbius, tačiau niekas negalėjo suteikti žinių apie dingimą. Policijos pareigūnai apieškojo namų valdas, aplinkines vietoves, buvo pasitelktas dronas, tačiau paieškos buvo bevaisės.

Spalio 23 d. vyrą miške pamatė pasivaikščioti po mišką atvažiavęs policijos pareigūnas. Pabendravęs su sutiktuoju, pareigūnas įsitikino, kad tai dingusysis, ir iškvietė policiją. Pradingėlis, Bernotiškių kaimo gyventojas, buvo apklaustas. Jis paaiškino, kad gyventi į mišką išėjo dar vasarą. Anot vyro, jo darbdavys jam nuolat priekaištavo dėl tvarkos, sakydavo susitvarkyti namus. Pabodus klausytis priekaištų, vyras nusprendė apsigyventi miške. Iš įvairių statybinių medžiagų atliekų jis pasistatė palapinę, kurioje gyvena lig šiol. Šiltų drabužių susirado konteineriuose, ten pat randa ir maisto. Pradingėlis teigė, kad žiemą atšalus orams, jis sugrįšiąs į namus. Vyras tvirtino, kad medicininės pagalbos jam nereikia ir pareiškė nesuprantąs, kodėl jo ieško policija.