>
2020-12-10

Policijos pareigūnus džiugina augantis vairuotojų sąmoningumas

Šią savaitę Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto pirmojo policijos komisariato pareigūnai vykdė vairuotojų blaivumo kontrolės priemones. Šios priemonės rezultatas nustebino ir pradžiugino pareigūnus ‒ patikrinus daugiau nei dviejų šimtų transporto priemonių vairuotojų blaivumą, tik vienos transporto priemonės vairuotojas vairavo neblaivus, tačiau leistinos normos neviršijo ‒ į alkoholio matuoklį jis įpūtė 0,25 prom. Jis paaiškino, kad visuomet elgiasi atsakingai, sėdo už vairo tik tuomet, kai jo turimas alkoholio matuoklis rodė neviršijančią normą. Paaiškėjo, kad vairuotojas vakare vartojo alkoholį, o kitos dienos ryte, besiruošdamas į darbą, pasitikrino savo blaivumą alkoholio matuokliu ‒ teko palaukti pora valandų ir tik tuomet sėdo už vairo.

Visi tikrinti vairuotojai buvo atsakingi: turintys teisę vairuoti transporto priemones, vairavo techniškai tvarkingus automobilius, turėjo privalomąjį civilinės atsakomybės draudimą.

Vilniaus miesto pirmojo policijos komisariato pareigūnai džiaugiasi, kad vairuotojų sąmoningumas gerokai išaugo ‒ dauguma jų  suvokia, kad neatsakingas elgesys kaip vairavimas esant neblaiviam gali turėti itin skaudžių pasekmių.