Policija primena: atšvaitas gali išsaugoti gyvybę kelyje

Data

2020 10 01

Įvertinimas
0
1017-73.jpg

Ruduo – vienas iš pavojingiausių laikotarpių eismo dalyviams. Pasikeitus eismo sąlygoms (anksčiau temsta, dėl lietaus ir rūko keliuose blogas matomumas), pagausėja eismo įvykių, kuriuose nukenčia pėstieji, dviratininkai. Nors sutemus eismo intensyvumas sumažėja, tačiau atsiranda kitas pavojus – likti nepastebėtam. Todėl pėstiesiems, dviratininkams, keliaujant tamsoje svarbu laikytis Kelių eismo taisyklių ir pasirūpinti tuo, kad būtų gerai matomi kitiems eismo dalyviams.

Policijos pareigūnai primena, kad Kelių eismo taisyklės ne rekomenduoja, bet reikalauja laikytis nustatytų normų ‒ tamsiu paros metu pėstieji privalo tinkamai (kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje) segėti atšvaitus, dėvėti ryškiaspalves liemenes arba drabužius su šviesą atspindinčiais elementais. Tėvai ar juos atstojantys asmenys turėtų pasirūpinti nepilnamečiais vaikais, savo vyresnio amžiaus artimaisiais, kad jie turėtų ir tamsiuoju paros metu segėtų atšvaitus ar dėvėtų drabužius su šviesą atspindinčiais elementais.

Dviratininkams ir elektrinių paspirtukų vairuotojams pareigūnai primena Kelių eismo taisyklių 56 p., kad dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas arba raudonos šviesos žibintas, iš abiejų šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai, pritvirtinti prie ratų stipinų. Važiuodamas važiuojamąja dalimi, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale – raudonos šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

Atšvaitas gali išsaugoti gyvybę kelyje. Tai viena iš efektyviausių priemonių, kai neapšviestuose kelio ruožuose automobiliu važiuojantis vairuotojas gali jau iš tolo pamatyti einantį žmogų ir tokiu būdu išvengti skaudžios nelaimės kelyje. Saugokite save!