Policija pasiruošusi užtikrinti šeštadienio mitingo dalyvių, miesto svečių ir gyventojų saugumą

Data

2022 10 21

Įvertinimas
0
210910-324.jpg

Policija ruošiasi šeštadienį, spalio 22-ąją, Vilniuje vyksiančiam protesto mitingui „Apginkime Lietuvos Respublikos Konstituciją“ – atsižvelgiant į visas, su šiuo renginiu susijusias aplinkybes, padaliniai renka ir vertina su renginiu susijusią viešą ir neviešą informaciją, koordinuoja eismo saugumo užtikrinimo klausimus. Taip pat įvardijamos rizikos, aptariamos galimos situacijos ir galimi policijos veiksmai, rengiamas viešosios tvarkos ir visuomenės saugumo užtikrinimo planas, bendraujama su renginio organizatoriaus.

Renginyje planuojama iki 15 tūkstančių dalyvių.

Pareigūnų skaičius neatskleidžiamas dėl taktinių priežasčių – jų viešąjai tvarkai užtikrinti bus tiek, kiek reikia, bus pasitelkta pajėgų ir iš kitų rajonų.

Renginyje dirbsiančios policijos pajėgos bus pasirengusios kiekvienam pagelbėti ir padėti įvairiose situacijose, bendrauti su dalyviais, atsakyti į jų klausimus, deeskaluoti galimus konfliktus.

Esant reikalui, policija pasilieka teisę tikrinti renginio dalyvių asmeninius daiktus ir neįleisti į renginio teritoriją riziką viešajai tvarkai keliančių asmenų. Renginyje taip pat dirbs policijos dialogo grupė, civiliais drabužiais vilkintys pareigūnai su specialiu raiščiu, kad juos būtų galima atskirti. Pagrindinis jų uždavinys – bendrauti su dalyviais, atsakyti į klausimus, padėti įvairiose situacijose, spręsti klausimus ir deeskaluoti galimus konfliktus, jei tokių bus.

Pareigūnai prašo mitingo dalyvių savo nuomonę ir pilietinę poziciją išreikšti pagarbiai, taikiai ir be smurto, būti sąmoningais, laikytis nustatytų reikalavimų, o jei yra galimybė – renginį stebėti namuose pasitelkiant socialines medijas. Tų, kurie visgi nusprendė dalyvauti renginyje, policijos pareigūnai prašo būti budriems – saugoti savo asmeninius daiktus, elgtis atsakingai, laikytis Kelių eismo taisyklių, vykdyti pareigūnų prašymus ir reikalavimus.