2023-07-04

Policija netoleruos girtavimo ir viešosios tvarkos pažeidimų

Policija primena, kad girtavimas viešose vietose yra baudžiamas, todėl aktyviai stebės galimus viešosios tvarkos pažeidėjus.

Policiją ir visuomenę neramina viešosiose vietose pasirodantys neblaivūs ar girtaujantys asmenys, trikdantys kitų žmonių ramybę, keliantys grėsmę vilniečių ir svečių saugumui. Šiltuoju metų laiku tokių žmonių miesto gatvėse, skveruose ar parkuose pasirodo vis daugiau.

Liepos 3 d. sostinės Naujamiesčio seniūnijoje, naujai įrengtame skvere Smolensko g., Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai užfiksavo girtaujančių vyrų grupelę, prie kurių pakaitomis vis prisijungdavo kiti su savo atsineštais alkoholiniais gėrimais. Gėrimų įvairovė irgi glumina, vieni svaiginosi alumi, kiti ukrainietišku burnos skalavimo skysčiu. Čia pat nesidrovėdami vyrai atlikinėjo gamtinius reikalus. Visiems asmenims surašyti protokolai dėl girtavimo, o vienam jų – ir dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Tokiu būdu atsipalaiduoti mėgstantiems asmenims policija primena, kad alkoholinių gėrimų ar kitų svaigalų gėrimas gatvėse, stadionuose, skveruose, parkuose, viešajame transporte ar neblaivaus asmens pasirodymas viešosiose vietose įžeidžiant žmogaus orumą ir dorovę užtraukia baudą nuo dvidešimt iki vieno šimto eurų. Didesnės baudos numatytos asmenims, pakartojusiems šį nusižengimą. Jaunesniems negu 20 metų amžiaus asmenims alkoholinius gėrimus vartoti ar su savimi turėti griežtai draudžiama net ne viešosiose vietose.

Pareigūnai taip pat atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje dar 2009 m. įsigaliojo Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, pagal kurias fiziniams asmenims draudžiama vartoti, laikyti ir gabenti alkoholio produktus atidarytoje pakuotėje automobilių salonuose, išskyrus autotransporto priemones, kurių salonas yra stacionariai atskirtas nuo vairuotojo vietos. Nuo šių metų birželio 1-osiosuž alkoholio produktų vartojimą, laikymą ir gabenimą atidarytoje pakuotėje automobilių salonuose, išskyrus transporto priemones, kurių salonas yra stacionariai atskirtas nuo vairuotojo vietos, numatoma bauda nuo 40 iki 100 eurų. Už pakartotinai padarytą pažeidimą grės bauda nuo 100 iki 140 eurų (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 4221 str.).

Vilniaus policija prašo gyventojų nepažeisti viešosios tvarkos ir tokių pažeidėjų elgesio netoleruos – principingai reaguos į viešosios tvarkos pažeidimus.

Kad tinkamai būtų užtikrinta viešoji tvarka, piliečių saugumas, policijos pareigūnai nuolat organizuos sustiprintas policines priemones – patruliuos mieste, išskirtinį dėmesį skirs masinių susibūrimų, pasilinksminimo, vilniečių pamėgtoms poilsio zonoms ir kitoms vietoms, kuriose gali būti girtaujama ar svaiginamasi, ir prašo visuomenės nelikti abejingai: pranešti apie girtaujančius, triukšmaujančius, kitaip viešąją rimtį trikdančius asmenis, pastebėtus girtus nepilnamečius.