Policija baigė profsąjungų organizuoto mitingo tikrinimo procedūrą

Data

2019 12 19

Įvertinimas
0
DSC04835.JPG

Vilniaus apskr. policija baigė 2019 m. gruodžio 17 d. Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo organizuoto piketo prie Lietuvos Respublikos Seimo informacijos tikslinimo procedūrą.

Įvertinus Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo įsakymą, kuriuo buvo suderintas aptariamas susirinkimas, konstatuotina, jog įsakyme aptariami įpareigojimai organizatoriui neapima civilinių pirotechnikos priemonių naudojimo. Papildomai patikslinus informaciją, nustatyta, kad susirinkimo derinimo proceso metu, civilinės pirotechnikos priemonių naudojimas nebuvo aptariamas, t.y. apie planus naudoti pirotechnikos priemones susirinkimo organizatoriai nepateikė informacijos, o susirinkimą derinantys pareigūnai ir tarnautojai, neturėdami informacijos negalėjo prognozuoti ir vertinti tokių veiksmų, bei atitinkamai formuluoti įpareigojimų organizatoriams.

Papildomai atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad Civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatymo 21 str. 6 d., numato, jog "naudojant civilines pirotechnikos priemones, būtina laikytis šių priemonių naudojimo instrukcijų reikalavimų." To paties įstatymo 8 str. nustato civilinių pirotechnikos priemonių ženklinimą, kuris privalomai apima kiekvieno pirotechnikos gaminio naudojimo instrukciją. Tokios įstatymo nuostatos įpareigoja kiekvieną, pirotechnikos priemonę naudojantį asmenį, susipažinti ir vadovautis konkrečios pirotechnikos priemonės naudojimo instrukcija bei tokiu būdu užtikrinti tiek savo, tiek aplinkinių asmenų saugumą.

Įvertinus tai, kad pirotechnikos priemonių naudojimas viešuosiuose renginiuose pasitaiko vis dažniau, tenka konstatuoti, jog svarstytinas pasirengimo susirinkimams ar kitokiems masiniams renginiams procedūros tobulinimas.

Todėl ateityje, policijos pareigūnai, bendradarbiaudami su savivaldybėmis ir susirinkimų ar renginių organizatoriais, prašys informacijos apie numatomus (planuojamus) pirotechnikos priemonių panaudojimo atvejus ir siūlys atitinkamas saugumo priemones arba motyvuotus įpareigojimus organizatoriams nenaudoti pirotechnikos priemonių renginių metu.

Lietuvos policija neabejoja, kad dar glaudesnis susirinkimų organizatorių, leidimą išduodančių institucijų ir atsakingų policijos pareigūnų bendradarbiavimas leistų išvengti bet kokių nereikalingų incidentų ir atsakomybės.