>
2023-06-26

Pėstieji, būkite atsakingi!

Nors pėstieji – pažeidžiamiausi eismo dalyviai, didžioji dalis jų sąmoningai nesilaiko Kelių eismo taisyklių reikalavimų ir kerta gatvę ne tam skirtoje vietoje. Kadangi Konstitucijos pr. požeminė pėsčiųjų perėja rekonstruojama, ja kirsti prospekto negalima. Pereiti gatvę galima reguliuojamomis perėjomis sankryžoje su L. Kačynskio gatve ir sankryžoje su Gegužės 3-iosios gatve. Tačiau dauguma pėsčiųjų visiškai ignoruoja Kelių eismo taisykles ar Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymą, kur griežtai apibrėžtos jų pareigos.

Nesudėtinga įsiminti, kad pėstieji į kitą važiuojamosios dalies pusę privalo eiti tik pėsčiųjų perėjomis, o kur jų nėra, – per sankryžas pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją. Todėl Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus peraigūnai bus negailestingi ir jau nuo šios savaitės pradės taikyti administracinio poveikio priemones už pėsčiųjų ir kitų kelių eismo dalyvių padarytą Kelių eismo taisyklių pažeidimą (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 428 str.).

Policijos pareigūnai primena, kad kiekvienas pėstysis privalo būti sau itin griežtas ir elgtis atsakingai – važiuojamąją kelio dalį kirsti tik tam skirtose vietose – pėsčiųjų perėjose, reguliuojamose sankryžose, požeminėse perėjose, o jeigu jų nėra – tai daryti tik įsitikinus, kad yra saugu. Noras sutrumpinti ėjimo atstumą – perbėgti gatvę bet kurioje sugalvotoje vietoje, kurioje labai intensyvus eismas, gali turėti skaudžių pasekmių. Atminkite, kad visi eismo dalyviai turi rodyti tinkamą pavyzdį ir atsakingai elgtis tiek sėdėdami už vairo, tiek ir eidami per gatvę.